World News in Serbian
Август
2023

У16 ЕП (ж): Пораз после продужетка

Женска У16 репрезентација Србије и поред добре игре већим делом меча није успела да оствари прву победу на Европском првенству у Измиру. У другом колу такмичења по групама, наш тим је после продужетка изгубио од Мађарске 64:68 (19:17, 14:10, 18:15, 8:17, 5:9)

Последњи ривал нашег тима у првој рудни биће селекција Турске, сутра од 18 часова.

После изједначеног почетка меча, тим који води селекторка Весна Џувер боље је одиграо завршницу првог полувремена, да би на велики одмор отишао са шест поена предности – 33:27.

Опет је одбрана била бољи део игре нашег тима, па је већ у првих 20 минута Мађарска имала чак 15 изгубљених лопти. Међутим, проблем је представљао скок, пошто су Мађарице већ у првом полувремену имале 30 скокова, чак 12 у нападу. И поред тога, наше девојке су успеле да дођу до сасвим солидних шест поена предности пред паузу.

Наше девојке су још сигурније ушле у наставак, половином трећег периода повеле и 10 разлике. Први пут на четири и по минута пре краја треће четвртине када је после поена Хане Предојевић са линије слободних бацања Србија повела 45:35,  у овом делу водили смо и 11 разлике, да би се у одлучујући део игре ушло са плус девет за наш тим – 51:42.

Међутим, Мађарска је узвратила серијом 7:2 и за мање од три минута игре преполовила нашу предност. Опасност је на тренутак тројком отклонила Александра Алексић, за нови бег на плус 7 – 56:49. Међутим, пред последња три минута утакмица је и даље била отворена – 57:53, да би на 46,9 секунди пре краја Мађарска пришла на само два поена заостатка – 59:57. Напад после тајм-аута наш тим није искористио, Мађарска је из контре поентирала за 59:59, чиме је изборила и продужетак.

У екстра периоду наш тим је дуго био на једном поену, Мађарска направила потпуни преокрет и славила победу.

Најефикаснија у нашем тиму била је Јована Поповић са 21 поеном, по 6 скокова и асистенција и чак 7 украдених лопти, двоцифрен учинак уписала је и Милица Драгичевић – 10 поена, уз 6 асистенција.