World News in Serbian
Август
2023

У16 ЕП: Србија игра за седмо место

Мушка У16 репрезентација Србије играће за седмо место на Европском првенству у Скопљу, пошто је у првом мечу разигравања за пласман, после велике борбе, у неизвесној завршници, славила Словенија – 74:72 (9:9, 25:23, 19:17, 21:23)

Наш тим такмичење на Евробаскету затвара утакмицом против Грчке, сутра од 13,30 часова.

Почетак меча обележила је доста нервозна игра оба тима, што се најбоље видело у скромним процентима шута на обе стране. Када су се играчи обе репрезентације мало опустили и игра је постала течнија и игра се развила.

Егал је дуго потрајао, екипе су се током првих 30 минута смењивавале у вођству, да би Словенија ипак боље завршила трећу четвртину и у одлучујући део ушла са четири поена предности – 53:49, да би после минут и по игре у овој четвртини било и плус шест за 57:51. Андреј Бјелић је тројком одбио тај налет ривала, па новим поготком задржао наш тим на минус три – 59:56, а затим донео и поравнање – 59:59, тачно четири минута пре краја, а два минута касније и вођство – тројком за 61:63.

Словенија је ипак у последњи минут ушла са пет поена предности – 72:67. Бјелић је са два пенала вратио наш тим у игру, а Вук Зелић тројком донео ново поравнање – 72:72, 17 секунди пре краја. Међутим, Словенија је успела да још једном поведе – 74:72. Наш тим је имао 4,3 секунде за последњи напад, али није успео да поентира.

Најефикаснији у нашем тиму био је Андреј Бјелић са 26 поена (15-6 за три), уз 6 скокова, Огњен Срзентић је додао 19 поена, уз 8 скокова.