World News in Serbian
Август
2023

У16 ЕП (Ж): Србија боља од Турске

Женска У16 репрезентација Србије победом је завршила прву фазу такмичења на Европском првенству у Измиру. У последњем колу Б групе: Турска – Србија 70:79 (15:26, 16:21, 25:17, 14:15)

Овом победом Србија је завршила на трећем месту Б групе и у осмини финала ће играти са другопласираним тимом А групе. На Шампионату у Измиру следи дан одмора. Мечеви осмине финала играју се у уторак.

Наш тим је доста добро ушао у меч и разлику почео да прави већ крајем првог периода, када је поенима Валентине Зарић дошао и до 10 поена предности – 23:13. Одличном одбраном наше девојке су подизале самопоуздање у нападу и половином 16. минута, тројком Јоване Поповић, дошле и до 17 поена предности – 40:23.

Турска је у трећем периоду узвратила, до последњег малог одмора спустила нашу предност на осам поена – 56:64. Мини серијом 5:0 Србија је отворила последњи период, опет се резултатски одлепила (56:69), али је Турска и даље претила. Међутим, домаћин је нашем тиму успео најближе да приђе на пет поена -70:75, пред последња два и по минута. Хана Предојевић и Александра Алексић су са пенала одбиле овај налет ривалки и наш тим је сигурно отишао ка првој победи у Измиру.

Најефикаснија у нашем тиму била је Јована Поповић са 20 поена и 10 асистенција, Лана Брењо је убацила 14 поена, уз 6 скокова, Валентина Зарић меч завршила са 11 поена и 5 скокова, Хана Предојевић убацила 10 поена и 9 скокова, Милица Драгићевић 10 поена, уз 5 скокова.

Комплетну статистику можете видети овде.