Август
2023

Србија максимална у групи Б, следе дуели са Италијом и Доминиканском Републиком

ЈУЖНИ СУДАН – СРБИЈА 83:115 (20:30, 19:26, 26:27, 18:32)

Србија је завршила прву фазу такмичења на Светском првенству са максималним учинком! У трећем колу групе Б, “Орлови” су данас у «Аранета колосеуму» убедљиво савладали Јужни Судан. Екипа селектора Светислава Пешића ће у наредној фази такмичења и новоформираној групи у петак 1. септембра играти против Италије, а у недељу 3. септембра против Доминиканске Републике.

И у трећу утакмицу у Манили репрезентативци Србије су ушли максимално фокусирани, што је резултирало са 30 постигнутих поена у првих десет минута игре. Капитен Богдановић са осам поена и четири асистенције у овом периоду и Никола Јовић са десет поена су вукли напред српски тим. Ни друга четвртина се није много разликовала, па су “Орлови” на половини сусрета имали 17 поена предности.

Након повратка из свлачионице, репрезентативци Србије су имали интерни тројкашки обрачун током којег су погађали Добрић, Богдановић и Никола Јовић за «плус 29» пред тајм-аут Јужног Судана на половини треће четвртине. Док су његови саиграчи погађали споља, Никола Милутинов је наставио где је стао у прва два меча, успоставивши доминацију под оба коша.

До истека треће деонице, Јужни Судан је имао период ефикасније игре и успео да се приближи на 65:83.

У последњих десет минута игре, репрезентативци Србије су брзо ставили тачку на утакмицу вративши резултатску предност на више од 20 поена. Мало након истека шестог минута четврте четвртине, српски тим је постигао више од 100 поена и тада је отворено остало само још питање колико ће постићи до краја меча.

Комплетну статистику погледајте овде

ФИБА фото галерију погледајте овде

Селектор Србије Светислав Пешић:

– Одлично понашање нашег тима, од првог минута до краја утакмице. Висока концентрација, посебно у одбрани од транзиције. Играли смо против физички јаког тима, атлетског, скочног, са јасним концептом у нападу. Нама је била јако занимљива утакмица. Понављам, ово је јако битна утакмица, ово је Мундобаскет, свака победа је важна. Било је важно да подигнемо форму, показали смо концентрацију на терену све време и било је јако добро.

Богдан Богдановић:

– Резултат то не говори, али ово је била физички јако захтевна утакмица, најтежа у нашој групи. Срећан сам и поносан што смо победили. Показали смо карактер на крају. Срећни смо резултатом, али турнир за нас тек почиње.