World News in Serbian
Август
2023

Два пораза У18 3×3 Србије на старту Светског првенства у Дебрецину

У18 3x3 репрезентација Србије започела је Светско првенство у мађарском Дебрецину поразима против Словеније и Естоније током првог дана такмичења. У дуелу са Словенцима, после прилично изједначеног увода и резултата 5:5, ривал је заиграо сигурније и повео са 10:6. Наши момци су смањили на 9:10 пет минута пре краја. Ипак, Словенци су поново повели – [...]

У18 3×3 репрезентација Србије започела је Светско првенство у мађарском Дебрецину поразима против Словеније и Естоније током првог дана такмичења.

У дуелу са Словенцима, после прилично изједначеног увода и резултата 5:5, ривал је заиграо сигурније и повео са 10:6. Наши момци су смањили на 9:10 пет минута пре краја. Ипак, Словенци су поново повели – 16:13, али је Јокић убрзо изједначио на 17:17. Шупут је погодио двојку за 20:18, ривал смањио на 19:20, а онда су Словенци после фаула у нападу досуђеног нашем тиму погодили за два и срећно славили – 21:20.

У другом мечу дана против Естоније, Србија У18 је била у заостатку малтене од почетка, а при вођству ривала 9:4 дошло је до вишечасовног прекида меча због невремена. Када је дуел настављен, ништа се није променило јер су Естонци били бољи и на крају победили 20:12.

Наша репрезентација наставља такмичење у петак 1. Септембра, када од 12.55 игра против Марока, а од 14.20 сати против Бразила.

По две најбоље екипе из група ће проћи у наставак такмичења, односно у четвртфинале. Где се укршатају групе А и Ц, односно Б и Д.