Мы в Telegram
Добавить новость
smi24.net
Lietuvos Rytas
Сентябрь
2020

Новости за 05.09.2020

Vilnietė su kojos protezu: „Sunkiausia buvo, kai pradėjau vaikščioti į pasimatymus“

Lietuvos Rytas 

Indrė Kručaitė (22 m.) – simpatiška vilnietė, šią vasarą baigusi estetinės kosmetologijos studijas. Jau trečius metus ji dirba biure, laisvalaikiu mėgsta skaityti knygas, leisti laiką su draugais, žiūrėti filmus. Labiausiai iš bendraamžių Indrė išsiskiria tuo, kad jai dėl nuo gimimo neišsivysčiusios kojos tenka dėvėti jos protezą.

Dukros liga paskatino mamą įkurti tinklaraštį ir dalintis patirtimi su kitais

Lietuvos Rytas 

Visuomet sveiku gyvenimo būdu besidomėjusi Joana Šaulienė nesitikėjo, kad penkių mėnesių dukra Tėja išgirs diagnozę - hipoalergija daugybei kasdieninių produktų. Kadangi vis dar pati žindė dukrą, teko susiimti ir dietos laikytis kartu su dukra. Taip gimė tinklaraštis „Viskas BE“, kuriame Joana dalijasi ne tik receptais, bet ir praktiškais patarimais, kaip išgyventi be pieno, kiaušinių ar kitų daugeliui įprastų produktų.

Kodėl žmonėms miego reikia mažiau nei kitiems primatams?

Lietuvos Rytas 

Prieš 3 milijonus metų mūsų protėviai vis dar turėjo kūnus, panašius į beždžionių. Šie australopitekai greičiausiai miegojo medžiuose, kaip ir šiuolaikinės šimpanzės. Tačiau prieš 2 milijonus metų žmonės tapo visiškai stačiais. Homo erectus laiką leido ant žemės ir galimai buvo pirmieji žmonės, kurie buvo ant žemės įsirengę „lovas“. Jeigu tai yra tiesa, mes ant žemės miegame jau pakankamai ilgą laiką.



Po Kauno erdves pasklido rudeninio džiazo festivalis

Lietuvos Rytas 

Dėl koronaviruso pandemijos pavasarį su žiūrovais sveikintis negalėjęs 30-asis jubiliejinis tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2020“ vyksta šį savaitgalį. Džiazo muzikos gerbėjai turi progos apsilankyti daugybėje koncertų.

Darbas namuose: psichoterapeutas G. Chomentauskas moko pamiršti šaldytuvą, knygas, poilsio miegą

Lietuvos Rytas 

Koronavirusui nesitraukiant, lieka tik spėlioti, kada vėl daugeliui masiškai teks dirbti nuotoliniu būdu. Vis tik, kaip pastebi, „Žmogaus studijų centro“ vadovas dr. Gintaras Chomentauskas, dauguma žmonių savarankiškai organizuoti darbo namuose nesugeba. Psichoterapeutas patarė, kaip tą daryti teisingai bei kaip nepasiduoti neigiamoms mintims per artėjančią koronaviruso bangą.

Interjero dizainerė paaiškino, kaip parinkti vietas jungtukams

Lietuvos Rytas 

Kadangi dažnai sulaukiu prašymo tik pabraižyti elektrą, nes jau elektrikai ateina, o kas kartą pasakoti, kodėl reikalingas didesnis kiekis brėžinių, ir kad elektros instaliacijos planas rengiamas paskutinis, užima laiko, nusprendžiau parašyti straipsnį, kuris, tikiu, įneš daugiau aiškumo, kodėl, kas, po ko daroma. Taip pat noriu pabrėžti, jog tai yra mano asmeninė patirtis ir praktika – galbūt kažkas kitas vadovaujasi kitu eiliškumu.





СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *