Skijumping.pl
2024

Новости за 11.02.2024

ORLEN Cup: Podsumowanie sobotnich zmagań w Zakopanem

W sobotę po raz kolejny Zakopane stało się areną zmagań cyklu ORLEN Cup 2023/2024. Uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza” rywalizowali na Małej Krokwi (HS70) oraz Średniej Krokwi (HS106).

Adam Małysz: „Paweł Wąsek się kompletnie zagubił”

- Nie wiem, czy to dodatkowe miejsce w Pucharze Świata jest nam tak naprawdę potrzebne. Przecież teraz nie mamy takiego zawodnika, który miałby realną szansę zdobywać punkty - stwierdził prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz w studiu TVN po niedzielnych zawodach w Lake Placid.

Murańka za Wąska w Sapporo

Trener Thomas Thurnbichler podjął decyzję o jednej zmianie w składzie reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Sapporo. W podróż do Japonii uda się Klemens Murańka, który zastąpi w kadrze Pawła Wąska.

MŚJ w Planicy: Austria ze złotem w mikście, Polska czternasta

Reprezentacja Austrii triumfowała w konkursie drużyn mieszanych, zamykającym rywalizację skoczków na mistrzostwach świata juniorów w Planicy (HS102). Drugie miejsce zajęła Słowenia, a trzecie Niemcy. Polska zakończyła zawody na czternastej pozycji. Z powodu problemów z kolanem na starcie nie pojawiła się Wiktoria Przybyła.

PŚ w Lake Placid: Zwycięstwo Krafta, Żyła czwarty

Stefan Kraft został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128). Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 130,5 m oraz 126 m. Drugie miejsce zajęli ex aequou Lovro Kos i Philipp Raimund. Czwarty był Piotr Żyła, a dziewiąty Aleksander Zniszczoł. Awans do finału wywalczyło...

MŚJ w Planicy: Seria próbna dla Szwajcarii, Polska dziesiąta [TRANSMISJA]

Reprezentacja Szwajcarii okazała się najlepsza w serii próbnej przed konkursem drużyn mieszanych na Srednijej skakalnicy (HS102), zamykającej rywalizację skoczków na mistrzostwach świata juniorów Planica 2024. Drugie miejsce zajęła Słowenia, a trzecie Norwegia. Polska uplasowała się na dziesiątej pozycji. Indywidualnie najwyższą notę punktową uzyskał Stephan Embacher (98 m).

PŚ w Lake Placid: Austria najlepszym duetem, Polska siódma

Reprezentacja Austrii w składzie Michael Hayboeck i Stefan Kraft triumfowała w zawodach duetów Pucharu Świata na Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) w Lake Placid. Podopieczni Andreasa Widhoelzla wyprzedzili zespoły Niemiec i Norwegii. Polacy zajęli siódme miejsce.

Awans o 16 miejsc. Wyrównana życiówka Aleksandra Zniszczoła

Aleksander Zniszczoł po raz drugi w karierze wywalczył 6. miejsce w zawodach rangi Pucharu Świata. 29-latek uzyskał szósty wynik dnia w Lake Placid, choć na półmetku znajdował się w trzeciej dziesiątce. W sobotni wieczór Zniszczoła czeka jeszcze występ w rywalizacji duetów, gdzie polską parę uzupełni Dawid Kubacki.