Skijumping.pl
2024

Новости за 24.02.2024

PK w Iron Mountain: Eisenbichler najlepszy w drugim sobotnim konkursie, Stękała jedenasty

Markus Eisenbichler wygrał drugi sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Iron Mountain (HS133). Reprezentant Niemiec oddał skoki na odległość 131,5 m oraz 139 m. Drugie miejsce zajął Anders Haare, a trzecie - Ben Bayer. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała był jedenasty. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.

PK w Iron Mountain: Pierwszy sobotni konkurs dla Schustera, Kot trzynasty

Jonas Schuster został zwycięzcą pierwszego sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain (HS133). Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 131 m oraz 139 m. Drugie miejsce zajął Francisco Moerth, a trzecie Markus Eisenbichler. Trzynasty był Maciej Kot. Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.

PK w Iron Mountain: Trening dla Eisenbichlera, Kot dziesiąty

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w serii treningowej poprzedzającej sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego na skoczni Pine Mountain (HS133) w Iron Mountain. Reprezentant Niemiec oddał skok na odległość 136 metrów. Dziesiąte miejsce zajął Maciej Kot (122 m).

PŚ w Oberstdorfie: Zwycięstwo Zajca, Stoch dwunasty

Timi Zajc pierwszym liderem Pucharu Świata w lotach narciarskich 2023/2024! Reprezentant Słowenii został zwycięzcą sobotniego konkursu indywidualnego na Skoczni im. Heiniego Klopfera (HS235) w Oberstdorfie, szybując dwukrotnie na 230 metr. Drugie miejsce zajął Peter Prevc, a trzeci był Stefan Kraft. Na dwunastej pozycji sklasyfikowany został najlepszy z Polaków, Kamil Stoch....

PŚ w Oberstdorfie: Kraft zwycięzcą kwalifikacji, Zniszczoł dziesiąty

Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w lotach narciarskich na Heini-Klopfer-Skiflugschanze (HS235) w Oberstdorfie. Reprezentant Austrii triumfował dzięki próbie na odległość 234,5 metra. Dziesiąte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (224 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

PŚ Pań w Hinzenbach: Pinkelnig wygrywa sobotni konkurs, Polki bez punktów

Eva Pinkelnig zwyciężyła w sobotnim konkursie indywidualnym Pucharu Świata Pań na Aigner-Schanze (HS90) w Hinzenbach. Reprezentantka Austrii triumfowała dzięki skokom na odległość 88,5 m oraz 92 m. Drugie miejsce zajęła Jacqueline Seifriedsberger, a trzecie Katharina Schmid. Nicole Konderla i Anna Twardosz nie awansowały do serii finałowej.

PŚ Pań w Hinzenbach: Loutitt i Takanashi górą na treningu

Alexandria Loutitt okazała się najlepsza w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na Aigner-Schanze (HS90). Reprezentantka Kanady oddała skok na odległość 85,5 metra. W drugiej rundzie górą była Japonka Sara Takanashi (91,5 m).