Мы в Telegram
Добавить новость
smi24.net
Ohtuleht
Май
2023

Новости за 28.05.2023

GALERII JA REPORTAAŽ | Tulihingelised fännid koorisid end Tommy Cashi muusikavideosse pääsemise nimel bikiinide väele: kohale tuldi suisa Norrast!

Ohtuleht 

Pealtnäha tavaline reede, kuid Stroomi randa oli kogunenud trobikond inimesi, et saada osa Tommy Cashi uuest muusikavideost. Sealjuures ei heidutanud neid isegi see, et rannas möllas korralik tuul ja liiva lendas igale poole – külma ilma trotsides võeti end bikiinide väele. „Ainult Tommy teab, mis juhtuma hakkab, me lähme lihtsalt vooluga kaasa,“ ütleb üks korraldajatest. 

HÄSTI! Tilga jätkab Götzises kindlalt isikliku rekordi graafikus

Ohtuleht 

Karel Tilga alustas mainekat Götzise mitmevõistlust uhke isikliku rekordiga 100 meetri jooksus. Pahad ei ole olnud ka kaugushüpe ja kuulitõuge ja nii edestas ta kolme ala järel isikliku rekordi graafikut (8484 punkti) 55 punktiga. Mehe neljas ala ehk kõrgushüpe nurjus ja selle järel oli ta isikliku rekordi graafikust maas 38 punktiga, kuid päeva lõpetuseks sündis uus isiklik rekord 400 meetri jooksus ja nii on ta viie ala järel isikliku rekordi graafikuga võrreldes taas 12 punktiga plussis.

JAANUS RIIMETS | Oma tihti madalate tunnete väljaelamiseks otsitakse põhjendusi kaugemast või lähemast minevikust ja erinevatest ideoloogiatest

Ohtuleht 

28. mail ees seisev Nelipüha, mil aeg kaseoksad tuppa tuua, on Eestis nii riiklik kui ka kiriklik püha. On inimesi, kes nimetavad seda suvistepühaks, kuid nimi polegi siin nii määrav. Meenutagem hoopis selle püha algust: Nelipühal (nagu ka Paasapühal ja Lehtmajade pühal) pidid kõik juudid kogunema Jeruusalemma - ka väga kaugetest maadest, kuhu juudid olid elama sattunud ajaloo keerdkäikude tõttu. Paljud neist said tol määraval Nelipühapäeval osa kristlikust sõnumist ja viisid selle omale maale, kui koju läksid. Читать дальше...

Kevadtormil tabas reservväelast kuul, hullema hoidsid ära kõrvaklapid

Ohtuleht 

„Kuul tabas tema kõrvaklappe ning seejärel tabas kaela ning kukalt. Poleks kõrvaklappe olnud, oleks ta hetkel surnud,“ kirjeldas Kevadtormi õppusel osalenu, kuidas lahinglaskmisel päris laskemoona kasutamine võinuks ühele reservväelasele väga halvasti lõppeda.

MOODNE JA TERVISLIK | Salat grillitud köögiviljadest

Ohtuleht 

Sel aastal on eriti trendikas erinevaid köögivilju grillida. Neid saab serveerida eraldi või siis kõik kokku panna ja mõnusaks salatiks koostada. Salatis on oluline roll rooma salatil, mis jääb grillituna meeldivalt värske.  Soovi korral võib peale panna ka juustu.



GALERII | Kolmekuuse lapsega kahekesi rändama: „Teadsin juba rasedana, et tahan lapse esimese eluaasta reisida. Miks ma peaks kodus istuma?“

Ohtuleht 

„Lilli on reisidel väga vapper olnud, niisama mingit kisa pole ette tulnud,“ räägib Õhtulehe podcast'is „Beebipalavik“ Maarja Kivioja, kes on oma tänaseks 11kuuse lapsega alates tütre kolmekuuseks saamisest pidevalt ringi reisinud - nii kahekesi kui ka suurema seltskonnaga. „Teadsin juba raseduse ajal, et tahaks Lilli esimese eluaasta jooksul reisida.“ Maarja ja tema elukaaslane Ergo on Instagrami-konto Tuubibeebi loojad ja seal jagasid nad ausalt oma kunstliku viljastamise teekonda, millest saab pikemalt lugeda SIIT. Читать дальше...

MIDA TÄNA SÜÜA TEHA? Ragne Värk jagab oma lihtsaid ja maitsvaid lemmikretsepte

Ohtuleht 

„Selleks, et igapäevane toidutegemine ei tunduks vaid tüütu kohustus, tasuks igal perenaisel oma retseptivaru vahel mõne lihtsa ja kiire roaga täiendada,“ ütleb kokaraamatute autor Ragne Värk. Oma üheksandasse retseptiraamatusse koguski ta pere viimase viie aasta lihtsate lõuna- ja õhtusöökide paremiku.

HÜVA NÕU | Mentor annab nõu, kuidas korraldada suhtlust, kui osa töötajaid tahab töötada vaid virtuaalselt

Ohtuleht 

Liina Ostumaa on virtuaalsete assistentide mentor ja andnud välja ka esimese eestikeelse virtuaalsetele assistentidele mõeldud raamatu „Ma ei tea, aga ma uurin välja“. Vahel kui osa töötajaid töötab kontoris ja osa virtuaalselt, võib suhtluses asju n-ö tõlkes kaduma minna. Ostumaa annab nõu, kuidas korraldada infovahetust ja suhtlust, kui osa töötajaid töötab ettevõttes virtuaalselt.

HÜVA NÕU | Virtuaalsete assistentide mentor annab nõu, kuidas korraldada suhtlust, kui osa töötajaid töötab vaid virtuaalselt

Ohtuleht 

Liina Ostumaa on virtuaalsete assistentide mentor ja andnud välja ka esimese eestikeelse virtuaalsetele assistentidele mõeldud raamatu „Ma ei tea, aga ma uurin välja“. Vahel kui osa töötajaid töötab kontoris ja osa virtuaalselt, võib suhtluses asju n-ö tõlkes kaduma minna. Ostumaa annab nõu, kuidas korraldada infovahetust ja suhtlust, kui osa töötajaid töötab ettevõttes virtuaalselt.

VAIMUDE LINN: kummitus riigivanema majas, seina müüritud kaunitar ja tantsiv tugitool

Ohtuleht 

Linna süda Toompea kõlbaks vabaõhumuuseumiks. Vanasti kõndisid siin tänavatel kiirustavate härrade vahel auväärselt kõrgid aadliprouad, kelle siidkleidil lohises järel vähemalt paarimeetrine saba, mida paažid kandsid. Daam ise oli juba ümber majanurga läinud, aga sabakandjad paistsid ikka veel teiselt tänavalt. Härrade ja prouade kõrval võis Toompeal aga kogeda jubedaid elamusi: pea igas vanas majas luusib kummitus ning salapärane keegi koputavat välisuksele ja jagavat avama tulnud peremehele kuumi kirglikke suudlusi. Читать дальше...

„PUUDUTA MIND“ 278. SAADE, OSA 1 | Emotsioonide vabastamise meetodite ekspert juhatab meid siiruse, isikliku jõu ja tarkuse teekonnale

Ohtuleht 

Müstilistele ja vahel ka maistele teemadele pühendunud ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi „Puuduta mind“ saate külalisteks on seekord geneetikuharidusega süvajooga õpetaja ja emotsioonide vabastamise meetodite ekspert ning endine profitantsija Annika Allikmäe. Miks me ei tunne ennast kogu aeg mõnusalt? Miks me oleme leppinud kannatuse, kui paratamatusega ja hakanud seda normaalseks pidama? Kas poleks tore, kui võimekus probleeme lahendada kasvaks hüppeliselt? Nendel... Читать дальше...

KIRJANIK SIIRI LAIDLA JUTUMÄRKIDEST | Võrreldes mujal maailmas toimuvaga on meil päris hea elu. Või „hea elu“?

Ohtuleht 

Eesti keele reeglid ja mõisted-sõnad arenevad nagu ümbritsev maailmgi. Laensõnad kodunevad, unarsõnad ununevad. Suure ja väikse algustähe kasutamine oli poole sajandi taguse koolijütsi jaoks täppisteadus ning ega see nüüdki lihtne ole. Palju sõltub kontekstist. Ka jutumärgid on algset kasutust muutnud. Kellele õigekirjaoskus oluline, õpib ja lihvib seda kogu elu.

KUUMAD 20NDAD | Ülikooli asemel eluülikooli: „olin noor, loll ja vaene."

Ohtuleht 

Suvi on kiviviske kaugusel, aga millest meie seekord räägime? Koolist! Paljude jaoks tegelikult nüüd alles trall ju algab… kuhu kooli edasi astuda? Kas üldse on mõtet edasi õppida? Ning kas kutseharidus teeb meid kuidagi vähem tõsiseltvõetavaks? Sellest kõigest uues episoodis. Mõnusat kuulamist!

AASTAID VINTSUTUSI KURNAVATE TERVISEHÄDADEGA | „See on meeskonnatöö, et olen elus!“

Ohtuleht 

Helena Orle (58) on kümnel viimasel aastal läbi elanud nii palju katsumusi, et tundub uskumatu, kuidas ta on suutnud sellest kõigest eluga välja tulla. Ja veelgi enam — säilitanud elurõõmu ja huumorimeele. Pikalt vaevava kroonilise väsimuse taga peidavad end kõhuvalud, võitlus hea- ja halvaloomulise kasvajaga ning keemiaravi tõttu üles öelnud neerud.





СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *