2024

Новости за 13.04.2024

Plavec Knedla si v Eindhovenu připsal druhé prvenství a limit pro ME

Sport.cz

Třetí den plaveckého mítinku v Eindhovenu poprvé nepřinesl zápis do českých rekordních tabulek, ale Miroslav Knedla při vítězství v polohovém závodě na 200 metrů splnil limit pro účast na mistrovství Evropy. Normu pro červnový šampionát v Bělehradě mají i Barbora Janíčková a Daniel Gracík na kraulařské stovce.

Juventus v derby remizoval s FC Turín a už nemůže získat titul

Sport.cz

Juventus v italské fotbalové lize remizoval na hřišti městského rivala FC Turín 0:0 a matematicky přišel o šanci získat ligový titul. Na vedoucí Inter Milán ztrácí ze třetího místa nedostižitelných devatenáct bodů, za druhým AC Milán zaostávají svěřenci Massima Allegriho o pět. Oba milánské týmy mají ještě zápas k dobru. Čtvrtá Boloňa zaváhání Juventusu k vylepšení pozice nevyužila a rovněž hrála doma s Monzou bez branek.

Friis: Chyběly mi rozhovory s Priskem. Birmančevič je schopný předvést ještě víc

Sport.cz

Neustále se pohyboval ve svém vymezeném prostoru, byl blízko hřiště. Energicky udílel pokyny, sem tam reagoval na výroky rozhodčích. Obvyklý asistent trenéra Lars Friis dovedl fotbalovou Spartu v malém pražském derby na Bohemians při absenci hlavního kouče Briana Priskeho k vítězství 3:1. „Musím přiznat, že pro mě bylo ctí stát v čele Sparty,“ zmínil Friis na tiskové konferenci.

Jsem prázdnej, hlesl kouč Sparty Gross po vyřazení

Sport.cz

Čekání hokejové Sparty na první titul od roku 2007 pokračuje. Nepovedlo se ho ukončit ani trenérovi Pavlu Grossovi. Když po více než půlhodině od konce maratonského sedmého zápasu s Třincem dorazil na tiskovou konferenci, mluvil potichu a na první pohled na něm bylo patrné obrovské zklamání ze semifinálového vyřazení.

Můj zkrat nám nepomohl, kál se sparťanský kapitán Řepík

Sport.cz

Na „kdyby“ se nehraje, a tak už ani kapitán Sparty Michal Řepík moc obšírně nerozebíral klíčové momenty série, ve které pražský klub ztratil v semifinále jako první v historii českého play off vedení 3:0 na zápasy. Jenže právě jeho sekera do žeber třineckého Hrehorčáka ve čtvrtém zápase a následný dvouzápasový trest začaly překlápět misky vah na stranu soupeře. A skončilo to těžkým zklamáním ve sparťanské šatně.

Hradec přetlačil Slovácko a potvrdil skvělou jarní formu

Sport.cz

Fotbalisté Hradce Králové v 28. kole první ligy porazili doma Slovácko 1:0 a potřetí za sebou zvítězili. Východočechům zařídil triumf a posun na osmou příčku neúplné tabulky v 77. minutě Štěpán Harazim. Celek z Uherského Hradiště prohrál třetí ligový zápas po sobě a ze šestého místa, které jako poslední zajišťuje účast v nadstavbové skupině o titul, má na „Votroky“ už jen tříbodový náskok.

Ukázal jsem odolnost, radoval se Birmančevič po dvou gólech v Ďolíčku

Sport.cz

První poločas měl na draka, ve druhém byl za hrdinu. Fotbalový křídelník Veljko Birmančevič strhnul pro Spartu dvěma góly po změně stran derby na Bohemians, Letenští vyhráli v Ďolíčku 3:1. „Myslím, že ve druhém poločase se ukázala moje mentalita a odolnost,“ radoval se Birmančevič.

Slovan Bratislava je opět fotbalovým mistrem, třetí slovenský titul slaví Zmrhal

Sport.cz

Slovan Bratislava slaví pošesté za sebou ligový fotbalový titul. Historicky nejúspěšnější slovenský celek získal jistotu po dnešní domácí bezbrankové remíze v 5. kole nadstavby s Dunajskou Stredou. Svěřenci Vladimíra Weisse po ní mají pět zápasů před koncem nedostižný náskok na druhou Trnavu.

Krev a prasečí hlava u stadionu. Hněv fandů v Olomouci sílí. Mafiánské praktiky, reaguje klub

Sport.cz

Zloba olomouckých fanoušků se posouvá na novou úroveň, kterou se už zabývají i policisté. Nespokojení fotbaloví příznivci v sobotu pocákali zdi Androva stadionu krví a před vstup naaranžovali uříznutou prasečí hlavu. „Jsme šokovaní vulgaritou a agresivitou skutku, který připomíná snad jen praktiky nejhorších mafiánů,“ reaguje na klubovém webu předseda představenstva Sigmy Petr Konečný.

Kadeřábkův gól nezabránil debaklu Hoffenheimu v Mohuči

Sport.cz

Obránce Pavel Kadeřábek se v německé fotbalové lize podruhé v sezoně gólově prosadil, ale na body to Hoffenheimu nestačilo. Jeho tým na hřišti sestupem ohrožené Mohuče sice po poločase vedl, ale domácím se povedl obrat a zvítězili vysoko 4:1. David Jurásek nastoupil v základní sestavě hostů a vystřídal o poločasové přestávce.

O titul na antuce v Monte Carlu se utkají bývalý šampion Tsitsipas a Ruud

Sport.cz

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas zdolal v semifinále turnaje v Monte Carlu světovou dvojku Jannika Sinnera 6:4, 3:6, 6:4 a potřetí na monacké antuce postoupil do finále. Navázat na tituly z let 2021 a 2022 se pokusí proti Norovi Casperu Ruudovi, jenž se dostal do finále díky výhře 6:4, 1:6, 6:4 nad světovou jedničkou Novakem Djokovičem z Srbska, kterého porazil poprvé v kariéře

Atlético přejelo Gironu a snížilo její náskok na třetím místě

Sport.cz

Atlético Madrid porazilo ve španělské fotbalové lize třetí Gironu po obratu 3:1 a snížilo její náskok na čtyři body. Dva góly dal Antoine Griezmann. Katalánci popáté v řadě nezískali na soupeřově hřišti ani bod a poprvé v ročníku nebodovali v utkání, v němž vstřelili úvodní branku.

Tottenham schytal debakl v Newcastlu a vypadl z první čtyřky

Sport.cz

Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize prohráli na hřišti Newcastlu 0:4 a po vysoké porážce přišli kvůli horšímu skóre o čtvrté místo v tabulce. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal jedenáct hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak.

HOKEJ ONLINE: Druhá příprava před MS. Češi hrají s Německem

Sport.cz

Dnešní odvetný přípravný zápas českých hokejistů proti Německu odchytá v Karlových Varech gólman Lukáš Klimeš z Vítkovic, který bude v národním týmu debutovat. Premiéra čeká také útočníka Jáchyma Kondelíka z Českých Budějovic. Svěřenci kouče Radima Rulíka se budou snažit navázat na čtvrteční duel, který zásluhou hattricku útočníka Davida Tomáška vyhráli v Karlových Varech 3:0. Odveta na stejném místě začne v 17:10 a můžete ji sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.

Zkrvavený Voženílek, ostrý zákrok na Daňa. Vše bez trestu. Prostě dostal tělo a leží, překvapili sudí vytočené Oceláře

Sport.cz

Dvakrát během první třetiny rozhodujícího sedmého semifinále se šli rozhodčí podívat na video. Nejprve v páté minutě u gólu Sparty na 1:0 po dorážce Krejčíka (potvrdili, že platí), následně i v 19. minutě po seknutí třineckého Smithe do rozkroku Chlapíka, za což zpětně udělili menší trest. O to víc ale překvapí, že o čtyři minuty předtím vůbec neřešili zákrok Irvinga na Daňa v útočné třetině Ocelářů.

Fotbalisté Vyškova na jaře prvně vyhráli a v tabulce se přiblížili vedoucí Dukle

Sport.cz

Fotbalisté Vyškova ve 22. kole druhé ligy porazili doma Chrudim 1:0. Moravský celek na jaře poprvé zvítězil a na druhém místě tabulky se přiblížil na rozdíl jednoho bodu vedoucí pražské Dukle, která má ale odpolední utkání k dobru. Třetí Táborsko naopak podlehlo Prostějovu 1:2 a jaře poprvé prohrálo.