2024

Новости за 20.04.2024

Oslabený Děčín vyhrál i v Brně a je krok od semifinále ligy basketbalistů

Sport.cz

Děčínští basketbalisté i potřetí ve čtvrtfinále ligového play off porazili Brno a jsou krok od postupu. I bez potrestaných A.J. Waltona a Filipa Kroutila dnes úřadující vicemistři zvítězili na jihu Moravy 91:78. Další sérii se povedlo zdramatizovat Pardubicím, které doma zdolaly Ústí nad Labem 78:72 a snížily na 1:2 na zápasy.

Prohráváme. Příště musíme žrát led, burcuje pardubický Kaut

Sport.cz

Znovu to zafungovalo. Hokejistům Třince vyšel vstup do třetího utkání finálové série play off proti Pardubicím, v úvodní třetině se dostali dvakrát do vedení a dobře rozehraný zápas před domácími fanoušky navzdory téměř dvojnásobnému počtu střel soupeře dotáhli k vítězství 4:3. Oceláři tak vedou v sérii 2:1 na zápasy a v neděli se na stejném místě můžou výrazně přiblížit k zisku pátého extraligového titulu v řadě.

Rulík se rozloučil v přípravě na MS se čtyřmi hokejisty. Povolává sedm nových, ze zámoří zatím jen obránce Špačka

Sport.cz

Po čtvrtém vítězném utkání v přípravě na květnové mistrovství světa v Praze se rozhodl trenér Radim Rulík ještě v rakouském Linci provést první škrt v kádru a upravil složení národního týmu pro další týden přípravy, kdy reprezentanti budou mít kemp na Slovensku a 26. dubna sehrají v Trenčíně zápas proti domácím a o den později v Bratislavě odvetu.

Neapol padla a pohárové příčky se jí vzdalují

Sport.cz

Fotbalisté Empoli v italské lize doma porazili úřadující mistry z Neapole 1:0 díky brance Alberta Cerriho ze čtvrté minuty a vzdálili se sestupovému pásmu na rozdíl čtyř bodů. Střelec vítězné branky ve 20. minutě střídal vinou zranění. Empoli potvrdilo roli neoblíbeného soupeře klubu zpod Vesuvu, Neapol s dnešním soupeřem prohrála pět z posledních sedmi utkání.

Cenný bod pro Dynamo, Teplice vedení neudržely

Sport.cz

Fotbalisté Teplic ve 29. kole první ligy pouze remizovali doma s Českými Budějovicemi 2:2 a ztratili reálnou šanci na postup do nadstavbové skupiny o titul. Severočeši prohrávali od 25. minuty po vlastním gólu Lukáše Marečka, ještě do poločasu ale zařídili obrat reprezentanti do 21 let Daniel Fila se Štěpánem Chaloupkem. V 67. minutě srovnal z penalty Jan Suchan.

Na Spartě jsme dojeli na chyby, čtyři góly jsou moc, zlobil se Hapal

Sport.cz

Aby měl nervy ze železa. Fotbalisté Ostravy sice neodehráli v sobotu na Spartě vůbec špatný zápas, jenže obrana, především stoperská dvojice, vyprodukovala chyb na pět zápasů. Fatálních, nevynucených. „Na chyby jsme dojeli,“ povzdechl si trenér Baníku Pavel Hapal po divoké přestřelce na Letné (porážka 3:4).

Basketbalistky USK Praha porazily v prvním ligovém finále Žabiny Brno

Sport.cz

Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily doma v prvním ligovém finále Žabiny Brno 68:51 a vykročily za osmnáctým titulem v samostatné soutěži a čtrnáctým za sebou. Nejlepší střelkyní úřadujících šampionek byla s 16 body australská podkošová hráčka Ezi Magbegorová. Hostujícímu celku nepomohlo 12 bodů Elissy Cunaneové.

Proti deseti Jablonec v útoku zase pohořel. Bída a zmar, lamentoval Chramosta

Sport.cz

Počtvrté hrál Jablonec proti oslabenému týmu, ale počtvrté nedokázal dlouhou přesilovku využít a vyhrát. Se zachraňujícím se Zlínem doma remizoval jen 0:0, byť soupeř už ve 37. minutě přišel o vyloučeného Pidra. „Bída a zmar,“ hořekoval jablonecký útočník Jan Chramosta, který s parťáky před týdnem s oslabenou Olomoucí dokonce prohrál.

Kuchta slavil ve stylu Haalanda. Chtěl jsem udělat show, řekl

Sport.cz

Když dá gól, letenský stadion spustí popěvek s jeho jménem a Belmondem. „Už mi to nikdo neodpáře, ale užívám si to. Už je mi to jedno. Beru to jako součást mé gólové oslavy. Bojuju a jedu dál,“ uvedl útočník Sparty Jan Kuchta po výhře 4:3 v lize nad Baníkem Ostrava. Dal dva góly, na další přihrál. Patřil k lídrům vítězů.

Burnley zvítězilo na hřišti Sheffieldu

Sport.cz

V záchranářských soubojích 34. kola anglické fotbalové ligy Burnley zvítězilo na hřišti Sheffieldu 4:1 a Luton doma podlehl Brentfordu 1:5.

Tragédie na Rallye Šumava. Po nehodě zemřela navigátorka

Sport.cz

Rallye Šumava, kterou v tuzemskou odstartovala nová sezona automobilových soutěží, poznamenala tragická havárie, po níž zahynula 41letá spolujezdkyně. Ta při nehodě utrpěla mnohačetná poranění a na následky zemřela v plzeňské nemocnici, kam byla transportována. Uvedli to pořadatelé Rallye Šumava Klatovy s tím, že se večer rozhodne o dalším pokračování soutěže.

Pastrňáka musíme zastavit, volá Toronto. Na bostonskou hvězdu chystá mozkomora

Sport.cz

Do této sezony o něm věděli jen fanoušci Toronta. A ještě spíš ti skalní. Až ve 27 letech se Bobby McMann vyšvihl z farmy do NHL. Jestli ale chtějí Maple Leafs přes Boston do druhého kola play off, měl by být pro ně všestranný kanadský útočník jednou z klíčových postav. Z velké části se má totiž podílet na pacifikaci Davida Pastrňáka.

Karviná přesilovku nevyužila, bere jen bod

Sport.cz

Fotbalisté Bohemians 1905 navzdory dlouhému oslabení remizovali v předposledním 29. kole základní části první ligy v Karviné 1:1. Pražané dohrávali od 39. minuty bez vyloučeného Ondřeje Petráka, obě branky padly krátce po změně stran. Domácí poslal v přesilovce v 54. minutě do vedení střídající odchovanec vršovického celku Lukáš Budínský, za hosty brzy srovnal Erik Prekop z penalty.

Djokovič vynechá antukový turnaj Masters v Madridu

Sport.cz

Světová jednička Novak Djokovič vynechá antukový turnaj Masters v Madridu, kde v minulosti slavil tři tituly. O jeho odhlášení informoval španělský list AS. Srbský tenista minulý týden vypadl na prvním antukovém Masters sezony v Monte Carlu v semifinále s Norem Casperem Ruudem.

Hamilton po propadáku v kvalifikaci: Čekal jsem, že to nemůže být horší, ale ono bylo

Sport.cz

Příjemné druhé místo ve sprintu, poté však velký propadák v kvalifikaci do hlavního závodu. Takovou bilanci má zatím Lewis Hamilton z Mercedesu ve víkendovém programu letošní Velké ceny Číny. Brit v kvalifikaci skončil již v první části, do hlavního závodu vyrazí až z osmnácté pozice. „Omlouvám se, kluci,“ vzkázal Hamilton po konci do týmové vysílačky, což jen podtrhlo jeho zklamání z výsledku.

Tyčkař Duplantis při vstupu do sezony vylepšil světový rekord na 624 cm

Sport.cz

Švédský tyčkař Armand Duplantis hned při prvním letošním startu pod širým nebem vylepšil světový rekord. Na mítinku Diamantové ligy v čínském Sia-menu dnes skočil 624 centimetrů. Vlastní historické maximum z loňského finále Diamantové ligy v Eugene překonal o jeden centimetr.

Kdo se přiblíží extraligovému titulu? Finálová série se stěhuje na třinecký led

Sport.cz

Finále play off hokejové extraligy pokračuje třetím zápasem. Úřadující mistr z Třince na svém ledě přivítá vítěze základní části z Pardubic. Série se přesunula do Slezska po dvou utkáních na východě Čech, kde oba týmy zvládly jednou zvítězit, stav série je tedy nerozhodný 1:1. Třetí duel začíná v 17:00. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve videoukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu. K dispozici je také živý audiokomentář od Českého rozhlasu.