2020

Новости за 25.01.2020

Iga Świątek zachwyca w Australian Open. "W sparingach dawała sobie radę z facetami"

Sport.pl

Iga Świątek zachwyca w Melbourne. Jest już w 4. rundzie Australian Open, czym wyrównała swój najlepszy wynik wielkoszlemowy w karierze. - Jej głowa jak na razie funkcjonuje idealnie. Praca z psycholog, która jest na miejscu w Australii, nie idzie na marne - mówi Tomasz Świątek, ojciec naszej tenisistki, w rozmowie ze Sport.pl.

Tak dużego problemu w kadrze skoczków nie było od dawna. Narastał za Horngachera

Sport.pl

Dopiero 56. w kwalifikacjach Jakub Wolny znalazł się w składzie Polski na sobotni konkurs drużynowy PŚ w Zakopanem. Już poprzedniej zimy nasz zespół miał coraz większy kłopot ze znalezieniem czwartego, solidnego skoczka. Ale tak duży jak teraz ten problem nie był od bardzo dawna. Zawody o godzinie 16.15, seria próbna o 15.00. Relacje na żywo na Sport.pl.

Nie mamy czwartego skoczka w formie, ale i tak są duże szanse na podium Polaków

Sport.pl

Jakub Wolny był dopiero 56. w kwalifikacjach w Zakopanem, a i tak jako drużyna mieliśmy notę prawie na drugie miejsce. Przez brak formy Wolnego i innych naszych skoczków trudno liczyć, że Polska wygra sobotnią drużynówkę w Zakopanem. Ale Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła spisują się tak dobrze, że nawet przy słabych skokach czwartego zawodnika mamy duże szanse na podium.

Nawet Adam Małysz był zaskoczony decyzją Doleżala. Właśnie dlatego postawił na Wolnego

Sport.pl

Michal Doleżal zaskoczył wyborem Jakuba Wolnego do drużyny na sobotni konkurs drużynowy. Kibice, eksperci a nawet Adam Małysz uznali ten wybór za niespodziewany, ale legenda polskich skoków tłumaczy to chęcią podjecia ryzyka. Polska chce w sobotę stanąć na podium, a właściwie tylko Wolny gwarantuje oddanie choćby jednego dobrego skoku. - To był wybór mniejszego zła - dodał Maciej Kot.

Iga Świątek awansowała do IV rundy Australian Open! Wygrana z faworytką

Sport.pl

Iga Świątek znów w 1/8 finału Wielkiego Szlema! Polka pokonała Donnę Vekić 7:5, 6:3 w trzeciej rundzie Australian Open i w meczu o ćwierćfinał zmierzy się z inną rewelacją turnieju, Estonką Anett Kontaveit. Do tej pory Świątek nie przegrała w turnieju ani jednego seta.

Kolejny kosmiczny mecz 19-latka z Borussii Dortmund! Godzina gry, pięć goli!

Sport.pl

Łącznie spędził na boisku niecałe sześćdziesiąt minut w dwóch meczach. Efekt? Pięć goli! Erling Haaland, który w zimowym okienku transferowym trafił do Borussii Dortmund z austriackiego RB Salzburg, z przytupem rozpoczął swoją przygodę z Bundesligą. W piątkowym meczu przeciwko FC Koeln pojawił się na boisku w drugiej połowie i strzelił dwa gole.