2023

Новости за 10.08.2023

Szymański szaleje w nowym zespole. Dwie asysty w 180 sekund [WIDEO]

Sport.pl

Podczas obecnego okienka transferowego Sebastian Szymański przeniósł się do Fenerbahce za niecałe 10 mln euro. W meczu eliminacji do Ligi Europy przeciwko drużynie Mariboru reprezentant Polski zanotował asystę kolejno w 59. i 62. minucie, wprawiając tureckich kibiców w euforię.

"Przebieg meczu został wypaczony". Skandal w meczu Legii

Sport.pl

Legia Warszawa przegrała 1:2 z Austrią Wiedeń, ale ma prawo mówić o tym, że została skrzywdzona przez arbitra. Francuz Pierre Gaillouste nie podyktował rzutu karnego za faul na Pawle Wszołku i nie miał możliwości, by naprawić błąd pomocą od systemu VAR. - Taki błąd arbitra pozwala stwierdzić, że przebieg meczu został wypaczony - uważa Rafał Rostkowski, były sędzia międzynarodowy.

Niecodzienna integracja FC Barcelony. W roli głównej Lewandowski [WIDEO]

Sport.pl

Za kilka dni rozpocznie się nowy sezon hiszpańskiej La Liga. Zanim jednak piłkarze Barcelony wybiegną na murawę, postanowili zintegrować się w studiu muzycznym. Tam m.in. Robert Lewandowski próbował swoich sił w grze na fortepianie i pałeczkach do perkusji. Jak widzimy i słyszymy, szło mu całkiem nieźle.

Awantura na korcie w Montrealu. Kazała rywalce się zamknąć

Sport.pl

Do pyskówki między zawodniczkami doszło podczas meczu Marii Sakkari z Danielle Collins w drugiej rundzie turnieju WTA Masters 1000 w Montrealu. Amerykanka miała pretensje o wybicie piłki w trybuny przez Greczynkę, na co nie zareagowała pani arbiter.

Fernando Santos odnaleziony. Pokazał się w tym miejscu

Sport.pl

We wrześniu reprezentacja Polski zagra dwa mecze w eliminacjach do Euro 2024. Fernando Santos wrócił do Polski i wziął się do pracy. Dziennikarz Sport.pl Dominik Wardzichowski uwiecznił wizytę selekcjonera na meczu Legii z Austrią Wiedeń (1:2) w III rundzie el. Ligi Konferencji Europy. "Koniec urlopu" - czytamy.

Lech zaskoczony w samej końcówce. A było już tak dobrze

Sport.pl

Lech Poznań pokonał 2:1 Spartaka Trnawa w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. "Kolejorz" bramki zdobywał dopiero w drugiej połowie, mimo że gigantyczną przewagę miał już przed przerwą. Po zmianie stron błyszczał Filip Marchwiński, który zdobył bramkę i zanotował asystę.

Dramat Polek na mistrzostwach świata. Bez finału, bez kwalifikacji, ale jest medal

Sport.pl

Polki świetnie radziły sobie na mistrzostwach świata we wspinaczce sportowej. Aleksandra Kałucka i Aleksandra Mirosław dotarły do półfinału i wydawało się, że chociaż jedna zaprezentuje się w finale i tym samym zapewni sobie udział w igrzyskach olimpijskich. Rzeczywistość okazała się brutalna, bo obie z nich odpadły.

Lech już niemal zna kolejnego rywala. A co z Legią?

Sport.pl

Lech Poznań i Legia Warszawa walczą o fazę grupową Ligi Konferencji Europy. Do gry przystąpili także ich potencjalni rywale w IV rundzie eliminacji. Pierwsze mecze już za nimi. Dobre wiadomości przede wszystkim napłynęły do Poznania.

Eksperci zwracają uwagę na jedno po przegranej Legii. "Elektryczne gitary"

Sport.pl

Słaba gra w obronie i mnóstwo sytuacji pod bramką rywala - tak w skrócie można opisać opinie ekspertów po przegranej Legii Warszawa 1:2 z Austrią Wiedeń. Mimo porażki wielu z nich widzi duże szanse na awans piłkarzy Kosty Runjaicia. Wystarczy "tylko" poprawić grę w obronie.

Był dramat, ale Legia uratowała twarz. Gol tuż przed końcem

Sport.pl

Legia Warszawa przegrała 1:2 z Austrią Wiedeń w pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Dwukrotnie Kacpra Tobiasza pokonał Muharem Husković, gola kontaktowego dla wicemistrzów Polski strzelił zaś Ernest Muci. To oznacza, że sprawa awansu do play-offów pozostaje otwarta. Ale gra w defensywie Legii pozostawia wiele do życzenia.

Absolutny rollercoaster w meczu Igi Świątek w Montrealu. Nagle gra przerwana

Sport.pl

Iga Świątek wygrała pierwszego seta z Karoliną Muchovą 6:1, ale przegrała drugą partię 4:6 w przerwanym przez opady deszczu meczu 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Montrealu. W pierwszym secie Czeszka próbowała dotrzymać kroku Polce, ale Świątek grała pewniej w najważniejszych momentach. W drugiej partii obie tenisistki zamienły się rolami, choć w końcówce Świątek postraszyła pewnie grającą Muchovą.

Bramkarz rywala wspiera Klebaniuka. "Absolutnie niedopuszczalne" [WIDEO]

Sport.pl

- My, jako sportowcy, robimy wszystko, żeby nasz występ był jak najlepszy - mówił bramkarz Jagiellonii Białystok, Zlatan Alomerović. Serb komentował w ten sposób hejt, jaki wylał się na bramkarza Pogoni Szczecin Bartosza Klebaniuka po przegranym 0:5 meczu z Gent. Wsparcie 21-latkowi okazał również Kamil Grosicki.

Brutalna weryfikacja reprezentanta Polski. Kontrakt rozwiązany. "Dziękujemy"

Sport.pl

Jacek Góralski rozwiązał kontrakt z VfL Bochum - poinformował zespół z Bundesligi na Twitterze. Reprezentant Polski kończy nieudaną przygodę w Niemczech, choć jego kontrakt miał obowiązywać jeszcze przez rok. - Czasami w piłce nożnej rzeczy nie idą tak, jakbyś tego chciał - skomentował dyrektor sportowy Marc Lettau.

Grosicki pokazał, co znaczy klasa. "Zastanówcie się"

Sport.pl

- Wszystkim, którzy skaczą po naszym bramkarzu (bo to takie łatwe teraz)... zastanówcie się nad sobą - z tym mocnym apelem do internetowych hejterów zwrócił się Kamil Grosicki. Kapitan Pogoni stanął w ten sposób w obronie Bartosza Klebaniuka. Młody golkiper zaliczył serię kompromitujących wpadek w meczu z Gentem i stał się obiektem wulgarnych drwin.

Michniewicz się nie zatrzymuje. Transfer prosto z Francji

Sport.pl

Al-Abha nie próżnuje i jest ostatnio bardzo aktywne na rynku transferowym. Zdaniem mediów klub, którego trenerem jest Czesław Michniewicz, ma w najbliższym czasie ściągnąć kolejnego piłkarza. Mowa o doświadczonym napastniku z Francji.

Hurkacz kontra Alcaraz. Trener Polaka nie ma wątpliwości. "Tym lepiej dla Hubiego"

Sport.pl

Hubert Hurkacz (17. ATP) w nocy z czwartku na piątek zmierzy się z Carlosem Alcarazem (1. ATP) w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. Pełny wiary w swojego podopiecznego przed tym pojedynkiem jest Craig Boynton, trener Polaka. - Im dalej posuwa się mecz, tym lepiej dla Hubiego, ponieważ dysponuje bronią, której nie można zneutralizować - powiedział amerykański szkoleniowiec.