2023

Новости за 18.08.2023

Wymarzony debiut Harry'ego Kane'a w Bundeslidze

Sport.pl

Bayern Monachium zaczyna nowy sezon ligi niemieckiej od wygranej 4:0 nad Werderem Brema. Dobre wejście do Bundesligi zalicza Harry Kane, który poza golem w drugiej połowie zaliczył asystę przy trafieniu Leroya Sane. Skrzydłowy skończył mecz z dubletem, a ostatniego gola w tym spotkaniu strzelił Mathys Tel. Dawid Kownacki zagrał jedenaście minut w barwach Werderu i oficjalnie zadebiutował w nowych barwach.

Kibice zostali na meczu bez Polaków i dostali nagrodę. Pomogły im polskie siatkarki

Sport.pl

Kibice, którzy bardzo licznie zostali na drugim piątkowym meczu Memoriału Huberta Wagnera - bez polskich siatkarzy, dostali za to nagrodę. Bo choć pojedynek mistrzów świata Włochów z mistrzami olimpijskimi z Tokio Francuzami - tak jak spotkanie Słoweńców z Biało-Czerwonymi - zakończył się wynikiem 3:0 (w tym wypadku 29:27, 25:21, 25:20), to był dużo lepszym widowiskiem. A ową nadspodziewanie dobrą frekwencję zapewniły w pewnym stopniu... polskie siatkarki.

Polki zaczęły tak, że zęby bolały. Potem rywalki tylko na chwilę przerwały ich koncert

Sport.pl

Po tym, jak Polki rozpoczęły mecz ze Słowenkami, zostanie mały niesmak. Potrzebowały się jednak rozegrać i potem rywalki tylko na chwilę uciszyły ich koncert. Stefano Lavarini dostał duży zapas materiału do analizy - zwłaszcza z tego, jak funkcjonuje zgranie wracającej do kadry Joanny Wołosz z innymi zawodniczkami. Jego drużyna wygrała bez straty seta - 3:0 (25:19, 25:14, 25:19). Na mistrzostwach Europy to dla Lavariniego bardzo dobry interes.

Dyrektor Werderu mówi o transferze Polaka. "Jestem przekonany"

Sport.pl

- Dawid dużo widzi na boisku, bardzo dużo biega i jest niezwykle pracowity. Przy okazji nie potrzebuje wielu szans na zdobycie bramki, co pokazał w okresie przygotowawczym - tak o transferze Kownackiego wypowiedział się Clemens Fritz, dyrektor sportowy Werderu Brema w rozmowie z Viaplay. Nowy klub Polaka rozpoczął sezon od starcia z Bayernem Monachium.

Polki rozbiły rywalki na początek ME! Raz, dwa, trzy

Sport.pl

Reprezentantki Polski w siatkówce pokonały Słowenię 3:0 (25:19, 25:14, 25:19) na starcie mistrzostw Europy. Lepszego początku biało-czerwone nie mogły sobie wymarzyć, choć o pierwsze punkty w spotkaniu tak łatwo nie było.

Szpilka szykuje się do kolejnej walki w KSW

Sport.pl

"Coś się szykuje?" - napisał w mediach społecznościowych Artur Szpilka, publikując zdjęcie ze współwłaścicielem KSW Martinem Lewandowskim. Były pięściarz zapowiedział również, że jego kolejna walka w MMA dostarczy kibicom emocji.

Hurkacz zadziwia. W pierwszym secie demolka. W drugim szokujący tie-break

Sport.pl

Wydawało się, że Hubert Hurkacz z dużym spokojem wywalczy awans do półfinału turnieju w Cincinnati. W tie-breaku drugiego seta prowadził już 6:1, ale zmarnował siedem piłek meczowych i wykorzystał dopiero ósmego meczbola. Ostatecznie Polak pokonał 6:1, 7:6 (8) Australijczyka Aleksieja Popyrina.

Kłos bił się w czoło. Polscy kibice już się odzwyczaili

Sport.pl

Po nieudanym bloku Karol Kłos bił się ręką w czoło, Kamil Semeniuk i Bartosz Bednorz po błędach krzywili się, a trener Nikola Grbić obserwował rażącą nieskuteczność polskich siatkarzy. Słoweńcy, którzy nieraz byli zmorą Biało-Czerwonych w mistrzostwach Europy, tym razem zapewnili im zimny prysznic w pierwszej odsłonie głównego sprawdzianu przed tym turniejem. Choć tym razem wicemistrzowie świata mierzyli się też z własnymi ciężkimi nogami.

Jest nowy lider ekstraklasy. Zdecydował jeden gol [WIDEO]

Sport.pl

Zagłębie Lubin wygrało 1:0 z Puszczą Niepołomice w pierwszym meczu 5. kolejki ekstraklasy po bramce Kacpra Chodyny. Tym samym drużyna Waldemara Fornalika została nowym liderem ligowej tabeli. Puszcza po zakończeniu kolejki może mieć spore problemy.

Naczelny krytyk Lewandowskiego zabrał głos ws. transferu Kane'a

Sport.pl

Harry Kane ma być wielką gwiazdą Bayernu Monachium. Przed rozpoczęciem sezonu Bundesligi Dietmar Hamann udzielił wywiadu "Bildowi" i tam ocenił transfer napastnika. - 25 goli w Anglii nie oznacza automatycznie 35 czy 40 trafień w Bundeslidze - przestrzega.

Świątek zabrała głos po wygranej z mistrzynią Wimbledonu

Sport.pl

Iga Świątek pokonała 7:6(3), 6:1 Marketę Vondrousovą i awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Polka po meczu powiedziała, skąd wynikały problemy w pierwszym secie. - Na początku ciężko mi było dostosować się do piłek posyłanych przez rywalkę - przyznała.

Bolesna porażka polskich siatkarzy. To nie tak miało być

Sport.pl

Polscy siatkarze zaliczyli falstart w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, przegrywając w meczu otwarcia ze Słowenią 0:3. Polacy dopiero zaczęli przygotowania do jesiennych meczów o stawkę i widać było, że wypadli z rytmu meczowego po Lidze Narodów. Popełnili sporo błędów, ale kawał siatkówki pokazali też nasi rywale.

Iga Świątek pokonała mistrzynię Wimbledonu. Deklasacja w drugim secie

Sport.pl

Mistrzyni Wimbledonu postawiła Idze Świątek twarde warunki. Nie była w stanie jednak pokonać liderkę rankingu, która stopniowo zaczęła się rozpędzać. Polka pokonała 7:6 (3), 6:1 Marketę Vondrousovą i awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Cincinnati.