2023

Новости за 16.09.2023

Lewandowski pokazał, co potrafi. Barcelona się zabawiła. Pięć goli [WIDEO]

Sport.pl

Robert Lewandowski zdobył trzeciego gola w tym sezonie w Primera Division i awansował na pozycję wicelidera najskuteczniejszych. To jednak nie on był największą gwiazdą meczu wygranego aż 5:0 meczu z Realem Betis. Obrońca trofeum - FC Barcelona przynajmniej do niedzieli została nowym liderem La Ligi.

Kosmiczny mecz Polaków w finale ME. Włosi znokautowani

Sport.pl

Tak, tak, tak! Polscy siatkarze po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy! W niedzielnym finale w Rzymie zawodnicy Nikoli Grbicia zrewanżowali się Włochom za porażkę w zeszłorocznych mistrzostwach świata, wygrywając pewnie 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)! Bohaterami Biało-Czerwonych byli w tym meczy Wilfredo Leon i Norbert Huber.

Cristiano Ronaldo się nie zatrzymuje. Zabawił się z obroną rywala [WIDEO]

Sport.pl

Al Nassr wygrało 3:1 na wyjeździe z Al Raed, a na listę strzelców ponownie wpisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zabawił się z obroną rywala i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Było to już siódme trafienie napastnika w tym sezonie ligi saudyjskiej, czym udowodnił, że znajduje się w doskonałej formie.

Oto klasyfikacja mistrzostw świata na żużlu po GP Danii. Niestety

Sport.pl

Bartosz Zmarzlik wciąż nie zapewnił sobie obrony tytułu mistrza świata na żużlu. Polak został zdyskwalifikowany z Grand Prix Danii, ale zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej. W Vojens pojechał tylko jeden Polak - Patryk Dudek i był 13. Wygrał Leon Madsen, a drugi był Fredrik Lindgren. Szwed pozostał jedynym żużlowcem, który może jeszcze wyprzedzić Zmarzlika.

Skandal sędziowski w meczu Legii. "Niewytłumaczalne". Nie do wiary [WIDEO]

Sport.pl

- To nie tak powinno wyglądać. Niewytłumaczalne. Sędzia się pomylił - mówili komentatorzy CANAL+ o drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce, którą Josue otrzymał w pierwszej połowie ligowego meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Ostatecznie Legia zdołała zremisować 1:1.

Tak Lewandowski zdobył gola dla Barcelony. Co za akcja! [WIDEO]

Sport.pl

FC Barcelona prowadzi 2:0 z Realem Betis, a na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak skorzystał z sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył wynik. Tym samym zamknął usta krytykom i pokazał, że nadal jest ważnym ogniwem katalońskiej drużyny.

Samolot odleciał bez 15 piłkarzy. Kuriozalny powód

Sport.pl

W niedzielę odbędzie się mecz Sevilli z UD Las Palmas, o ile goście przybędą na stadion na czas. Wszystko przez zamieszanie, do jakiego doszło na lotnisku na Gran Canarii. Aż 15 zawodników nie zdążyło na lot, przez co klub musiał wyczarterować dodatkowy samolot. Powód spóźnienia piłkarzy był kuriozalny.

Padł jak mucha. Piorunujący nokaut na KSW 86 [WIDEO]

Sport.pl

W pierwszej walce na gali KSW 86 byliśmy świadkami potężnego nokautu. Oskar Szczepaniak (5-1, 2 KO) pokonał Adriana Gralaka (5-2 1NC, 2 KO, 1 Sub) w pierwszej rundzie po piorunującym lewym sierpowym. Rywal 24-latka błyskawicznie padł na deski.

Horror tuż przed finałem Polaków! Niebywałe emocje

Sport.pl

Historia Dejana Vincicia z pewnością sprawdziłaby się jako scenariusz filmowy. 37-letni rozgrywający, który w maju przeszedł operację kolana, dołączył do reprezentacji Słowenii awaryjnie zaledwie dzień przed meczem o brązowy medal i znacząco pomógł jej w odniesieniu zwycięstwa nad Francją 3:2 (25:22, 25:16, 21:25, 18:25, 15:11).

Sześć goli w derbach Mediolanu. Totalna demolka [WIDEO]

Sport.pl

Inter Mediolan nie pozostawił złudzeń - dobitnie pokazał, która z drużyn dominuje w stolicy Lombardii. Po jednostronnym meczu rozbił AC Milan w czwartej kolejce Serie A aż 5:1. Piłkarze strzelali nie tylko często, ale i bardzo efektownie.

Lewandowski już wie, co go czeka. "Musimy"

Sport.pl

- Nie tylko musimy wygrać, ale musimy grać bardziej ofensywnie i strzelać więcej bramek, ponieważ jesteśmy FC Barceloną - podkreślił Robert Lewandowski. W ten sposób Polak odniósł się do rywalizacji w Lidze Mistrzów, którą Katalończycy rozpoczną już w najbliższy wtorek. 35-latek podkreślił, że choć jego drużyna będzie faworytem, to nie można przypisać jej już wyjścia z grupy.

Skandal w meczu reprezentacji. Doigrali się. UEFA reaguje

Sport.pl

16 minut - tyle czasu spędzili na boisku piłkarze Rumunii i Kosowa, zanim wtorkowy mecz nie został przerwany. Rumuńscy kibice co rusz skandowali hasło: "Kosowo to Serbia". Wypisali je także na wielkim banerze. Teraz do gry wkroczyła UEFA. Mogą posypać się olbrzymie kary.

Jest decyzja ws. Lewandowskiego. Niespodzianka w składzie FC Barcelony

Sport.pl

Xavi przygotował niespodziankę w składzie na mecz Primera Division: FC Barcelona - Real Betis. Dotyczy ona formacji ataku. Wiadomo też już, czy sprawdziły się przepowiednie hiszpańskich mediów dotyczące posadzenia Roberta Lewandowskiego na ławce rezerwowych. Początek meczu o godz. 21. Relacja na żywo na Sport.pl.

Gorąca druga połowa w Częstochowie. Nagle zrobiło się nerwowo [WIDEO]

Sport.pl

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z ŁKS-em Łódź w VIII kolejce ekstraklasy, a zwycięską bramkę zdobył Janis Papanikolau. Mimo wszystko beniaminek był bliski sprawienia sensacji. W drugiej połowie zaciekle atakował bramkę Vladana Kovacevicia, ale ostatecznie golkiperowi udało się zachować czyste konto i to mimo katastrofalnego błędu, którego się dopuścił.

Ależ sensacja. Rywal Barcelony rozbity [WIDEO]

Sport.pl

W piątej kolejce hiszpańskiej La Ligi Valencia pokonała u siebie Atletico Madryt 3:0. Była to niemała sensacja, ponieważ gospodarze w poprzednim sezonie cudem utrzymali się w lidze, a goście każdego roku są jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa.

Ależ mecz Polek w walce o igrzyska! Zaskakująca końcówka

Sport.pl

Aż pięć piłek meczowych zmarnowały w trzecim secie siatkarki reprezentacji Polski w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego o awans na igrzyska olimpijskie. Biało-Czerwone opanowały jednak nerwy i wygrały tego seta w końcówce 25:22, a cały mecz 3:0 i wykonały pierwszy krok w kierunku awansu na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.

Zmarzlik zdyskwalifikowany! Kuriozalny powód. "To nie ma nic wspólnego ze sportem"

Sport.pl

Jak poinformował komentator Eurosportu i Eleven Sports Marcin Kuźbicki, Bartosz Zmarzlik nie pojedzie w sobotnim Grand Prix Danii w Vojens. Powodem takiej decyzji miał być niewłaściwy kevlar mistrza świata w kwalifikacjach do zawodów. Zmarzlik i tak już dziś może przypieczętować czwarty tytuł mistrzowski.

Karol Kłos znalazł wielką miłość. "Cudowni"

Sport.pl

W sobotę reprezentacja Polski siatkarzy zmierzy się z Włochami w finale mistrzostw Europy. W kadrze powołanej przez Nikolę Grbicia znalazł się m.in. Karol Kłos, który może liczyć na wielkie wsparcie ze strony swojej małżonki Aleksandry. Czym zajmuje się partnerka znanego siatkarza?

Piorunujące trzy minuty Tottenhamu. To był doliczony czas gry [WIDEO]

Sport.pl

Wielkie widowisko w meczu Tottenhamu z Sheffield United. Gospodarze wygrali to starcie 2:1, choć jeszcze w 97. minucie szukali wyrównania. Do niego doprowadził Richarlison, a po trzech minutach zwycięskiego gola zdobył Dejan Kulusevski. Tym samym Tottenham wciąż jest niepokonany w tym sezonie.

Odmówił Kuleszy. Jeden z faworytów nie będzie selekcjonerem!

Sport.pl

Maciej Skorża nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Jak się dowiedzieliśmy, szkoleniowiec japońskiego Urawa Red Diamonds rozmawiał na ten temat z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, ale grzecznie odmówił. Chodzi tylko o okoliczności - Skorża nie chciałby opuszczać japońskiej drużyny z dnia na dzień tuż przed rozpoczęciem zmagań w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, choć prawdopodobne jest, że w styczniu nie przedłuży kontraktu z Urawą.