Ноябрь
2020

Новости за 07.11.2020

Śląsk z Górnikiem bez goli

Z pewnością nie był to mecz godny sobotniego wieczoru. Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 0:0 w rozegranym awansem meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy.

Niemcy: Lewandowski odwrócił mecz

Niemiecki klasyk dla Bayernu, który pokonał w Dortmundzie BVB 3:2. Na 2:1 dla gości świetnie główkował Robert Lewandowski. "Wraz z Alabą i Sane Polak odwrócił losy meczu. Po jego strzale bramkarz nie miał szans" - piszą niemieckie media.

"Lewy" powiększa przewagę!

Po sobotnim meczu z Borussią Dortmund (3:2) Robert Lewandowski wzmocnił swoją pozycję na szczycie klasyfikacji strzelców Bundesligi. Nad kolejnym na liście piłkarzem ma już 5 bramek przewagi.

Precyzja! Zobacz bramkę "Lewego"

Strzelił już w pierwszej połowie, ale sędzia odebrał mu radość. Na początku drugiej nie było już wątpliwości. Robert Lewandowski znakomicie głową wykończył akcję Bayernu na 2:1. Zobacz bramkę Polaka w meczu z Borussią Dortmund.

Kolejne trzy punkty Jastrzębskiego

Jastrzębski Węgiel zapisał na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Podopieczni Luke'a Reynoldsa pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:1. Ta wygrana pozwoliła im się umocnić na pozycji wicelidera PlusLigi.

Gwiazdor Bayernu aż się rozpłakał. Dramat piłkarza

Fatalnie zakończył się dla Joshuy Kimmicha występ w "Der Klassiker". Pomocnik Bayernu Monachium nabawił się kontuzji kolana, faulując Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund. Ze łzami w oczach opuszczał boisko.

Wysokie noty dla Piątka

"Wszedł po przerwie i pokazał się z doskonałej strony" - tak o sobotnim występie Krzysztofa Piątka napisali niemieccy dziennikarze. Polak został doceniony także w notach, otrzymując jedne z najwyższych w zespole Herthy.

Komentarz Krzysztofa Piątka

Wszedł na boisko po przerwie i poprowadził Herthę Berlin do wyjazdowego zwycięstwa. Tuż po asyście i bramce Krzysztof Piątek skomentował swój występ w mediach społecznościowych. Co według niego jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie soboty?

Stal Gorzów chce Chomskiego do jego emerytury

Stanisław Chomski w minionym sezonie poprowadził Moje Bermudy Stal Gorzów do wicemistrzostwa Polski, co zaowocowało nowym kontraktem. A na tym współpraca trenera z klubem pewnie się nie zakończy.

Wielki charakter Warty w Mielcu

Warta Poznań straciła jednego zawodnika wskutek czerwonej kartki, a dwóch z powodu kontuzji. To wszystko nie przeszkodziło Zielonym zwyciężyć 1:0 ze Stalą Mielec. Rozstrzygnęła ona pojedynek beniaminków PKO Ekstraklasy na finiszu.

PL: pewna i cenna wygrana MU

Manchester United odniósł swoje dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie 2020/2021 Premier League, pokonując na wyjeździe Everton 3:1. Dwie bramki dla triumfatorów zdobył Bruno Fernandes, który także zaliczył asystę przy trafieniu Edinsona Cavaniego.

Kołodziejczyk i Werner: Futbol przyciąga skrajne emocje

Dziennikarz zapytał chłopca: "Co najbardziej zapamiętałeś z czasów wojny?". Ten wypalił: "Jak strzeliłem bramkę w ostatniej minucie". W książce "Mecz to pretekst" Anita Werner i Michał Kołodziejczyk tłumaczą zjawiska na świecie za pomocą futbolu.

Szczęście dopisało Kubicy. Znakomity koniec wyścigu!

Robert Kubica po raz trzeci w tym sezonie zdobył punkty w DTM. Kierowcy Orlen Team ART dopisało szczęście - po neutralizacji w końcówce wyścigu Kubica wykorzystał świeże ogumienie i dzięki temu przedarł się do punktowanej dziesiątki.

Szeremeta vs Gołowkin w grudniu

Podano nową datę wyczekiwanego starcia Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) o pas mistrza świata IBF wagi średniej. Tym razem w grę wchodzi końcówka tego roku.

Nowy wątek w sprawie "Lewy" - Kucharski

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie, w którą zamieszani są Cezary Kucharski i Robert Lewandowski. Na prośbę Polaków niemiecka prokuratura ma przesłuchać Rafaela Buschmanna, reportera "Der Spiegel".

Paryż: Hurkacz lepszy od Kubota!

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime powalczą w niedzielę o tytuł w halowych zawodach ATP Masters 1000 na kortach twardych w Paryżu. W sobotnim półfinale polsko-kanadyjska para pokonała Łukasza Kubota i Marcelo Melo.

Przedpełski: Były inne oferty

- Jazda poza macierzystym klubem daje dość duży komfort. Do Torunia wracam bez większych obaw. Wcześniej były tam pewne perturbacje, ale teraz jestem innym zawodnikiem - mówi Paweł Przedpełski, zawodnik eWinner Apatora Toruń.

Mistrz Niemiec do ugryzienia. "Kiedy, jeśli nie teraz?"

- Bayern Monachium jest teraz do ugryzienia. Z perspektywy Borussii Dortmund lepszego momentu może nie być - mówi nam przed niemieckim klasykiem dziennikarz Eleven Sports, Tomasz Urban. Początek meczu o 18:30. Transmisja w WP Pilot.

Warta przed jednym z kluczowych meczów

To może być jeden z kluczowych meczów w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. W starciu beniaminków Stal Mielec podejmuje Wartę Poznań, która dotąd z bezpośrednimi rywalami radziła sobie bardzo solidnie.

Djoković wyrównał osiągnięcie Samprasa

Novak Djoković może się pochwalić kolejnym wielkim wyczynem. Serbski tenisista po raz szósty zakończył sezon jako lider rankingu ATP i dzięki temu wyrównał wynik legendarnego Pete'a Samprasa.

Southampton wygrało i jest liderem. Jan Bednarek blisko gola

Centymetrów zabrakło Janowi Bednarka do strzelenia gola w meczu z Newcastle United, ale powodów do zadowolenia przed przerwą reprezentacyjną i tak ma mnóstwo. Wygrana 2:0 dała Southampton pierwsze miejsce w tabeli Premier League.