2023

Новости за 29.01.2023

PL: GKS wykorzystał dołek Warty, zagrał bardzo dobrze i wygrał

Siatka.org (Strefa Siatkówki – Mocny Serwis)

Siatkarze GKS-u Katowice przerwali długą serię porażek. Ekipa trenera Słabego we własnej hali zmierzyła się z zawiercianami, od początku im się przeciwstawiła i po bardzo dobrej grze wygrała. Katowiczanie zgarnęli w tym starciu komplet punktów i nie stracili seta. Po krótkiej grze punkt za punkt jako pierwsi na dwa oczka odskoczyli gospodarze (6:4), które powiększyli […]

Studniówka na Kopcu Kościuszki. Niezapomniany bal przyszłych maturzystów z XXVIII LO w Krakowie. Zabawa była wyśmienita

Gazeta Krakowska

Był tradycyjny polonez, zatańczony dostojnie i z klasą, a także podziękowania dla nauczycieli oraz wyśmienita zabawa. Przyszli maturzyści z XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie mają już za sobą swój niezapomniany bal studniówkowy, który w piątek 27 stycznia odbył się w zabytkowych wnętrzach fortu u stóp Kopca Kościuszki. Młodzież XXVIII LO wyglądała oszałamiająco!

Wielki debiut Fornalika w Zagłębiu w derbach Dolnego Śląska. Koniec fatalnej passy

Sport.pl

Waldemar Fornalik rozpoczął pracę w roli trenera Zagłębia Lubin od wygranej 3:0 nad Śląskiem Wrocław. Dzięki bramkom Kacpra Chodyny, Sasy Zivca i Tomasza Pieńko lubinianie okazali się lepsi w derbach Dolnego Śląska i przerwali serię pięciu porażek z rzędu. W derbach wygrali natomiast po raz pierwszy od 11 grudnia 2020 roku.

Indie: Katastrofa dwóch myśliwców. Wykonywały rutynową misję

Interia.pl

W Indiach w sobotę doszło do katastrofy dwóch myśliwców Suchoj 30MKI i Mirage-2000 Indyjskich Sił Powietrznych - poinformował "The Indian Express". Samoloty rozbiły się podczas rutynowej misji szkoleniowej. Dwóm pilotom udało się bezpiecznie katapultować, ale trzeci odniósł śmiertelne obrażenia.

Znamy finalistów MPP 2013 kobiet

Polski Związek Koszykówki

MUKS Poznań i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska zagrają w finale Młodzieżowego Pucharu Polski kobiet! Drużyna z Trójmiasta po mocnym początku spotkania oraz udanej trzeciej kwarcie pokonała UKS Trójkę Żyrardów. MUKS w derbach Poznania pokonał zaś Enea AZS Szkoła Gortata. Finał odbędzie się w niedzielę o godzinie 13. Wcześniej rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce.

Koszmar Śląska Wrocław! Został upokorzony na własnym stadionie

Polsatnews.pl (sport)

Piłkarze Śląska Wrocław w fatalnym stylu wznowili rozgrywki PKO BP Ekstraklasy, przegrywając w sobotni wieczór przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 0:3. Gospodarze w końcówce nie wykorzystali rzutu karnego, natomiast goście kończyli mecz w dziesiątkę.

Szok w derbach Dolnego Śląska

SportoweFakty.wp.pl

Śląsk Wrocław kończył sobotnie spotkanie z Zagłębiem Lubin przy opustoszałych trybunach. Zespół Ivana Djurdjevicia przegrał w derbach Dolnego Śląska na swoim stadionie aż 0:3. W tym meczu było po prostu wszystko.

Starożytne cmentarzysko to tak naprawdę miejsce narodzin. Dlatego wędrowały tu ichtiozaury

Focus.pl

Gigantyczne cmentarzysko w Nevadzie było miejscem narodzin starożytnych gadów. Nowe badania wyjaśniają, że dlatego ichtiozaury wędrowały tu 230 milionów lat temu. Współczesne morskie olbrzymy, takie jak płetwale błękitne i humbaki, regularnie odbywają masowe migracje przez ocean, aby rodzić się w wodach niedostępnych dla drapieżników. Teraz naukowcy z Smithsonian Institution i szeregu innych amerykańskich placówek badawczych […]

Wymarzony debiut Fornalika! Zagłębie wypunktowało zdezorientowany Śląsk

Interia.pl

Terminarz PKO Ekstraklasy ułożył się tak, że debiut Waldemara Fornalika w roli trenera Zagłębia Lubin przypadł na Derby Dolnego Śląska. Pierwszy mecz 59-letniego szkoleniowca ułożył się jednak najlepiej jak mógł dla jego zespołu, bo "Miedziowi" wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem 3:0 po golach Kacpra Chodyny, Sasy Żivca i Tomasza Pieńki.