Март
2024

Новости за 09.03.2024

Za nami ostatni etap ORLEN Cup 2023/24

W sobotę zakończył się IV, a jednocześnie finałowy etap ORLEN Cup 2023/24. Uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” ponownie zjawili się na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku, by spróbować swoich sił na 75-metrowej skoczni – w warunkach hybrydowych. Z Polakami...

AC Pań w Oberhofie: Andric wygrywa konkurs, Erzar cały cykl

Ziva Andric wygrała przedostatni w tym sezonie konkurs Alpen Cup pań, rozgrywany w hybrydowych warunkach na skoczni w Oberhofie (HS100). Reprezentantka Słowenii triumfowała dzięki skokom na odległość 94,5 m i 93,5 m. Polki nie startowały. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu zapewniła sobie - nieobecna w Niemczech - Tina Erzar.

AC w Oberhofie: Sobotni konkurs dla Poelza, Joniak dziesiąty

Johannes Poelz wygrał sobotni konkurs cyklu Alpen Cup w Oberhofie (HS100), rozegrany w warunkach hybrydowych. Reprezentant Austrii zwyciężył po skokach na odległość 101,5 m oraz 103 m. Dziesiąte miejsce zajął Klemens Joniak, a dwudziesty pierwszy był Marcin Wróbel.

Jedenasty triumf Krafta w sezonie. „Czułem presję”

Sobotni konkurs indywidualny Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo przyniósł Stefanowi Kraftowi 41. pucharowe zwycięstwo w karierze i jedenaste w tym sezonie. Austriak stanął na podium wraz z Norwegiem Kristofferem Eriksenem Sundalem i rodakiem Janem Hoerlem.

Raw Air Pań w Oslo: Opseth wygrywa jednoseryjny konkurs

Silje Opseth z wynikiem 127,5 metra wygrała loteryjny, sobotni konkurs indywidualny Raw Air pań na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Drugie miejsce zajęła Katharina Schmid, a trzecia była Eirin Maria Kvandal. Z powodu zbyt silnego wiatru, zawody zakończono po trwającej blisko półtorej godziny jednej serii.

PK w Lahti: Zwycięstwo Mogela, Wąsek siódmy

Zak Mogel triumfował w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni Salpausselka (HS130) w Lahti. Reprezentant Słowenii odniósł zwycięstwo po skokach na odległość 126 m oraz 126,5 m. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler, a trzecie Maximilian Ortner. Awans do finału wywalczyło dwóch Polaków - siódmy Paweł Wąsek i dwudziesty Kacper Juroszek.

PK w Lahti: Trening dla Mogela, Wąsek dziesiąty

Zak Mogel wygrał pierwszą serię treningową przed sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego na Salpausselce (HS130) w Lahti. Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 123,5 metra. Dziesiąte miejsce zajął Paweł Wąsek (121,5 m).

Raw Air w Oslo: 41. triumf Stefana Krafta, Piotr Żyła dwunasty

Stefan Kraft zwyciezcą loteryjnego, sobotniego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 132 m oraz 133 m. Drugi był Kristoffer Eriksen Sundal, a trzeci Jan Hoerl. Dwunaste miejsce zajął najlepszy z Polaków, Piotr Żyła. Awans do finału wywalczyło trzech Biało-Czerwonych.

Raw Air w Oslo: Kraft liderem na półmetku, Stoch dziesiąty

Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii sobotniego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentant Austrii lideruje po skoku na odległość 132 metrów. Dziesiąte miejsce zajmuje Kamil Stoch (128 m). Awans do finału wywalczyło dwóch Polaków.

Raw Air w Oslo: Seria próbna odwołana!

Zbyt silny wiatr utrudnia plany organizatorów turnieju Raw Air. Zaplanowana na 13:40 seria próbna przed sobotnim konkursem indywidualnym w Oslo (HS134) została odwołana po skokach dwunastu zawodników.

Wypowiedzi Biało-Czerwonych po prologu w Oslo

Cała piątka Biało-Czerwonych bez problemu poradziła sobie z piątkowym prologiem na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Najlepszym z podopiecznych Thomasa Thurnbichlera na inauguracyjnym etapie cyklu Raw Air był dwudziesty Aleksander Zniszczoł.

PI Pań w Lahti: Erzar wygrywa finałowy konkurs i cały cykl

Tina Erzar triumfatorką Pucharu Interkontynentalnego pań 2023/2024! Reprezentantka Słowenii przypieczętowała końcowy sukces zwycięstwem w finałowych zawodach sezonu na Salpausselce (HS130) w Lahti. Mistrzyni świata juniorek oddała skoki na odległość 130,5 m oraz 128 m. Polki nie startowały.

PK w Lahti: 49 zawodników na starcie sobotnich zawodów

Pora na przedostatni weekend Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024. W sobotę i niedzielę areną zmagań "II ligi" będzie skocznia Salpausselka (HS130) w Lahti. W stawce 49 uczestników znajduje się siedmiu reprezentantów Polski.

PI Pań w Lahti: Erzar górą w serii próbnej [TRANSMISJA]

Tina Erzar wygrała serię próbną przed finałowym konkursem sezonu 2023/2024 Pucharu Interkontynentalnego pań na skoczni w Lahti (HS130). Reprezentantka Słowenii oddała skok na odległość 125,5 metra.