Март
2024

Новости за 17.03.2024

Załamany Forfang, skołowany Granerud

- To prawdopodobnie jeden z najgorszych dni, jakie przeżyłem na skoczni narciarskiej - konstatował gorzko Johan Andre Forfang przed kamerą NRK po tym, jak wypadł z czołowej trójki klasyfikacji generalnej Raw AIR za sprawą słabego skoku w pierwszej serii drugiego niedzielnego konkursu.

Raw Air w Vikersund: Huber zwycięzcą finałowego konkursu, Zniszczoł siódmy, Kraft górą w turnieju

Daniel Huber został triumfatorem finałowego, trzyseryjnego konkursu Raw Air na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund. Reprezentant Austrii odniósł drugie pucharowe zwycięstwo w karierze dzięki skokom na odległość 244 m, 240,5 m oraz 231 m. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, który triumfował w całym turnieju, a trzecie Timi Zajc. Siódmy był Aleksander...

PK w Zakopanem: Triumf Pawła Wąska!

Paweł Wąsek zwycięzcą finałowego konkursu sezonu Pucharu Kontynentalnego! Reprezentant Polski triumfował w rozgrywanych w warunkach hybrydowych zawodach na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem po skokach na odległość 135 m oraz 147 m. Drugie miejsce zajął Clemens Aigner, a trzecie Zak Mogel. Pucharowe punkty wywalczyło pięciu Biało-Czerwonych. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej cyklu...

Raw Air w Vikersund: Kraft wygrywa i zdobywa Kryształową Kulę, Zniszczoł dziesiąty

Stefan Kraft został zwycięzcą jednoseryjnego konkursu lotów narciarskich Raw Air na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund. Reprezentant Austrii triumfował dzięki próbie na 245 metr i zapewnił sobie trzecią Kryształową Kulę w karierze. Drugi był Daniel Huber, a trzeci Domen Prevc. Dziesiąte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.

Raw Air w Vikersund: NIedzielne przedpołudnie z finałem turnieju kobiet i zawodami mężczyzn (listy startowe)

Przed nami ostatni dzień rywalizacji w tegorocznej edycji Raw Air! O 10:00 na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund rozegrany zostanie finałowy konkurs kobiet. Z kolei na 11:05 zaplanowano przełożone z soboty jednoseryjne zawody mężczyzn, które rozstrzygną o trzydziestoosobowym składzie popołudniowego finału turnieju. Na starcie ujrzymy czterech reprezentantów Polski.