Март
2024

Новости за 19.03.2024

Paweł Wąsek nie wystartuje w Planicy. „Loty są dla niego trudne"

Paweł Wąsek, który w ubiegłą niedzielę wygrał finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego 2023/24 na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, nie weźmie udziału w Pucharze Świata w Planicy. Niespełna 25-letni olimpijczyk z Pekinu tym samym zakończył już starty w bieżącym sezonie zimowym.

Pięciu Polaków zakończy sezon na Letalnicy

Trener Thomas Thurnbichler wyselekcjonował piątkę skoczków, która lotami w Planicy zakończy sezon 2023/24. Polski Związek Narciarski we wtorek poinformował, że w Słowenii zobaczymy tę samą piątkę, która brała udział w tegorocznej edycji Raw Air.

Norweżki bojkotują Planicę, Pinkelnig krytykuje jury za Vikersund

– Zawsze mówi się nam, czego nie możemy i nie powinniśmy robić – zwraca uwagę niezadowolona Eva Pinkelnig. O krok dalej poszły Eirin Maria Kvandal oraz Silje Opseth, które postanowiły zbojkotować finał sezonu na 102-metrowym obiekcie w Planicy.

Janus i Bertoncelj wracają do gry. Zadbają o słoweńskie zaplecze

Podczas wtorkowej konferencji prasowa reprezentacji Słowenii w Lublanie działacze zaprezentowali plan na sezon 2024/25. Podczas najbliższej zimy istotne role w tamtejszych strukturach odegrają szkoleniowcy, którzy w przeszłości byli odpowiedzialni za prowadzenie najlepszych skoczków w kraju.

W środę test Letalnicy, problemy zdrowotne Petera Prevca

Peter Prevc, który w niedzielę pożegna się ze słoweńskimi kibicami i po raz ostatni skoczy na Letalnicy, nie tak wyobrażał sobie przygotowania do ostatnich zawodów w karierze. 31-latek rozchorował się podczas turnieju Raw Air. Tymczasem Słoweński Związek Narciarski ogłosił dziewięcioosobową kadrę na czwartkowe kwalifikacje, a także listę przedskoczków na środowe...

Raimund i Schmid zakończyli sezon. Zmiany w kadrze Niemiec na Planicę

Felix Hoffmann i Luca Roth na koniec sezonu dostaną szansę sprawdzenia się na Letalnicy. Oznacza to, iż tej zimy w Pucharze Świata nie zobaczymy Markusa Eisenbichlera, który w ostatnim czasie sygnalizował zwyżkującą formę na drugoligowym froncie. W Planicy zabraknie także Philippa Raimunda i Constantina Schmida, którzy zakończyli już sezon 2023/24.

Kvandal i Forfang mistrzami Norwegii, dyskwalifikacja Johanssona!

Johann Andre Forfang wywalczył tytuł mistrza Norwegii podczas wtorkowego konkursu na Lysgaardsbakken (HS140) w Lillehammer. Złoty medalista poszybował na odległość 135 m oraz 137,5 m. Srebro wywalczył Marius Lindvik, a brąz zdobył Robin Pedersen. Początkowo zwycięzcą konkursu został Robert Johansson, ale były rekordzista świata w długości skoku został zdyskwalifikowany za...

Wielka wygrana i nietypowe zobowiązanie Kaimara Vagula

W miniony weekend w Otepää rozegrano tradycyjne juniorskie mistrzostwa krajów nordyckich w narciarstwie klasycznym. Na starcie stanęli młodzi zawodnicy i zawodniczki z Finlandii, Szwecji, Norwegii, Estonii, Litwy i Łotwy. Zgodnie z przewidywaniami bezkonkurencyjny okazał się mający już w swoim cv występy w Pucharze Świata Kaimar Vagul.