2023

Новости за 13.04.2023

Lech miał swój moment. Po prostu ciarki. A potem Fiorentina powiedziała: "Addio"

Sport.pl

Lech Poznań przegrał 1:4 z Fiorentiną w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski walczyli dzielnie w pierwszej połowie, w której zdobyli bramkę wyrównującą autorstwa Kristoffera Velde. Jednak po przerwie istniał już tylko jeden zespół i byli to goście. To nie była kolejna magiczna noc w Poznaniu, mimo że atmosfera i doping przyprawiały o ciarki.

Tragedia na boisku. Młody piłkarz upadł. Zmarł na miejscu

Sport.pl

Podczas meczu nastoletnich piłkarzy w Chorwacji jeden z nich nagle źle się poczuł. Gdy trafił pod opiekę medyków, zemdlał i przestał oddychać, przez co musiał być reanimowany. Niestety nie udało się go uratować. - Był wspaniałym człowiekiem i świetnym sportowcem - tak wspominają go przyjaciele w rozmowie z jutarnji.hr.

Nowe informacje ws. Wojciecha Szczęsnego. "Palpitacje". Zrobili mu EKG

Sport.pl

Wojciech Szczęsny nagle opuścił boisko w 44. minucie meczu Juventusu Turyn ze Sportingiem Lizbona w ćwierćfinale Ligi Europy. Wydawało się, że polski bramkarz doznał kontuzji, okazało się, że chodziło o serce. Piłkarz jest już po badaniach, których wyniki powinny uspokoić kibiców.

Polski bramkarz doceniony. Podpisał nową umowę. "Byliśmy przekonani"

Sport.pl

Marcel Lotka zbiera dobre recenzje za grę w rezerwach Borussii Dortmund. Klub docenił jego występy i przedłużył z nim kontrakt. - Od pierwszego spotkania byliśmy przekonani, że Marcel jest utalentowanym i ambitnym młodym bramkarzem - twierdzi Ingo Preuss, dyrektor rezerw Borussii.

Niepokojące chwile. Szczęsny zmieniony. Nie miał wyboru

Sport.pl

Wojciech Szczęsny wyszedł w pierwszym składzie Juventusu Turyn na mecz ze Sportingiem Lizbona w ćwierćfinale Ligi Europy. Polski bramkarz popisał się kilkoma interwencjami, ale w 44. minucie musiał opuścić murawę. Wszystko wskazuje na to, że doznał kontuzji.

Sceny w Poznaniu. Niewiarygodne. Lech zdobył gola w najgorszym momencie dla kibiców [WIDEO]

Sport.pl

Lech Poznań fatalnie rozpoczął ćwierćfinałowy mecz Ligi Konferencji Europy z Fiorentiną i szybko stracił gola, ale niedługo później się zrehabilitował. Po pięknym strzale tuż sprzed pola karnego wyrównującą bramkę zdobył Kristoffer Velde. Kibice Lecha nie zdołali jednak zobaczyć tego trafienia. Wszystko przez wcześniej przygotowaną akcję dopingową.

Piłkarze Lecha zebrali się tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jasny przekaz

Sport.pl

Bartosz Salamon został zawieszony przez UEFA na 10 godzin przed startem ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy, w którym Lech Poznań mierzy się z Fiorentiną. Decyzję podjęto na podstawie pozytywnego wyniku testu antydopingowego. Z tego względu koledzy z zespołu postanowili wykonać gest solidarnościowy z obrońcą.

Polki rozpoczynają walkę w BJK Cup. Oto harmonogram spotkań z Kazachstanem

Sport.pl

Mecz Magdy Linette z Julią Putincewą rozpocznie rywalizację w meczu Polska - Kazachstan w ramach Billie Jean King Cup. Rywalizacja rozpocznie się w piątek 14 kwietnia. Na ten dzień zaplanowano dwa spotkania. Dzień później powinny się odbyć kolejne trzy. W reprezentacji Polski zabraknie Igi Świątek.

Czerwona kartka. Wyrzucił Polaka z boiska. A potem zmienił zdanie

Sport.pl

KAA Gent zremisował na własnym stadionie 1:1 z West Hamem United w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Konferencji. Goście mogą mówić o sporym szczęściu, ponieważ byli w tym spotkaniu wyraźnie gorsi od rywali. W końcówce meczu z boiska prawie wyleciał Kamil Piątkowski.

Kibice Lecha nie mieli dla niego litości. Teraz zabrał głos. "Robię wszystko"

Sport.pl

- Po pięciu meczach nabawiłem się kontuzji, która wyeliminowała mnie z gry na trzy tygodnie. To był bardzo ważny okres. Mój konkurent grał dobrze, trener zaczął na niego stawiać - powiedział Artur Rudko o swojej sytuacji w Lechu Poznań. W rozmowie z portalem ua-football.com zdradził też, jak przebiegał jego transfer do Polski.

Ogromny sukces Igi Świątek. Mistrzyni poza kortem. "Jesteśmy bardzo dumni"

Sport.pl

"Piękno, siła i prawda" - za to i oczywiście za świetną grę w tenisa Iga Świątek znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób świata według amerykańskiego magazynu "Time". - Jako zespół jesteśmy bardzo dumni z tego, że Iga jest mistrzynią także poza kortem - komentuje dla Sport.pl Paula Wolecka, PR menedżerka Igi.