2023

Новости за 03.06.2023

Wrzosek wysłał Narodowy w powietrze. 50 tysięcy widzów w ekstazie

Sport.pl

Arkadiusz Wrzosek wygrał z Bogdanem Stoicą na Stadionie Narodowym podczas XTB KSW Colosseum 2. Polak zakończył walkę już w pierwszej rundzie, stosując tzw. saleta choke, czyli duszenie przedramieniem. - Taki był plan, żeby go sprowadzić do parteru po ciosach i wpleść sobie w długie akcje to sprowadzenie - tłumaczył Wrzosek po walce.

Wisła Płock z Pucharem Polski! Wielki rewanż za porażkę w lidze

Sport.pl

Orlen Wisła Płock wygrała 30:25 z Barlinkiem Industrią Kielce w finale Pucharu Polski. Tym samym "Nafciarze" zrewanżowali się za przegrane mistrzostwo Polski po dniach wypełnionych dyskusjami o sędziowaniu w ostatnim meczu między tymi drużynami. To 12. triumf Wisły w tych rozgrywkach.

Legenda KSW znokautowała kickboksera. Materla sam się najpierw chwiał

Sport.pl

To 39-letni Michał Materla ma na koncie najwięcej walk w historii KSW i jeden z najlepszych parterów. Legenda federacji na KSW Coloseum 2 do parteru jednak schodzić nie musiał. Wygrał z 9 lat młodszym Radosławem Paczuskim przez nokaut, choć sam chwilę wcześniej był w tarapatach.

Ostatnie show Koszarka w Warszawie. Co za "trójka" w końcówce! Ale to Stal bliżej brązu

Sport.pl

39-letni Łukasz Koszarek w swoim pożegnalnym meczu w Warszawie chciał przybliżyć Legię do brązowego medalu mistrzostw Polski. I choć sam z 16 punktami nieoczekiwanie był najlepszym strzelcem Legii, jego zespół zagrał na tyle źle, że przegrał na własnym parkiecie z BM Stalą Ostrów Wielkopolski 73:85. Świetni Damian Kulig i Aigars Skele poprowadzili ostrowian do wygranej, która przed wtorkowym rewanżem stawia ich w doskonałej sytuacji w rywalizacji o brąz Energa Basket Ligi.

Kamień milowy Igi Świątek. Wyprzedziła Agnieszkę Radwańską

Sport.pl

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy French Open po wygranej 6:0, 6:0 nad Chinką Xinyu Wang. Tym samym Polka zanotowała 24. zwycięstwo w historii występów na paryskich kortach. Jednocześnie wyprzedziła Agnieszkę Radwańską, która grała na French Open w latach 2007-2017.

Magiera zdecydował. Wiemy, kogo poprowadzi w przyszłym sezonie

Sport.pl

Stal Rzeszów to jeden z klubów, który walczył o podpisanie kontraktu z Jackiem Magierą po zakończeniu tego sezonu. Ostatecznie szkoleniowiec ma pozostać w Śląsku Wrocław, z którym przedłuży umowę o dwa kolejne sezony - podaje Interia.

Konferencja prasowa Igi Świątek przerwana po pytaniu o Arynę Sabalenkę. "Wybaczcie"

Sport.pl

"Polska" część sobotniej konferencji prasowej Igi Świątek została przerwana po pytaniu o Arynę Sabalenkę. - Co do Aryny, usłyszałam, ze nie wzięła udziału w konferencji, ale do końca nie wiem, jaki był powód. Chyba nie czuła się komfortowo - powiedziała Świątek i na tym odpowiedź skończyła, bo przerwała jej moderatorka.