2023

Новости за 10.06.2023

Manchester dziś nie zaśnie! Jeden gol zadecydował o triumfie w Lidze Mistrzów

Sport.pl

Pep Guardiola i jego Manchester City w końcu to zrobili! Hiszpan po 12 latach przerwy, a "The Citizens" po raz pierwszy w historii wygrali Ligę Mistrzów. W sobotnim finale w Stambule City pokonało skromnie Inter Mediolan 1:0, a jedynego gola w 68. minucie strzelił rodak Guardioli - Rodri. Dzięki temu triumfowi Manchester City skompletował w sezonie 2022/23 potrójną koronę.

Świątek zaskoczona. Tego się nie spodziewała. "Widziałam"

Sport.pl

Iga Świątek zabrała głos po finale Roland Garros 2023. Co czułam po ostatniej piłce finału? - Przede wszystkim byłam zaskoczona, bo widziałam wszystkie mecze Karoliny, w których wracała do gry. Przed piłką meczową nie myślałam, że do niej w ogóle dojdzie. Starałam się po prostu grać i dać z siebie wszystko - opowiadała.

Skandaliczne słowa Jerzego Brzęczka w studiu TVP

Sport.pl

Właśnie rozgrywany jest finał Ligi Mistrzów, gdzie mierzą się Manchester City i Inter Mediolan. Relację z tego spotkania przeprowadza między innymi TVP Sport, które w tym roku uraczyło widzów alternatywną wersją transmisji ze studiem na żywo. Obecny tam Jerzy Brzęczek trochę się zapomniał. - Skur****ny - wypalił.

Finał Ligi Mistrzów. Marciniak kontra Hajto. "Nie wiem, o co mu chodziło"

Sport.pl

Właśnie w Stambule ma miejsce finał Ligi Mistrzów, gdzie Manchester City mierzy się z Interem Mediolan. Przed meczem na murawie Stadionu Olimpijskiego im. Atatürka sędziujący to spotkanie Szymon Marciniak spotkał się z Tomaszem Hajtą, obecnie ekspertem Polsatu Sport. Arbiter na przywitanie pogroził byłemu piłkarzowi palcem.

Wielki wieczór Zmarzlika na niemieckiej ziemi! Dogonił legendę

Sport.pl

Bartosz Zmarzlik najlepszy w Grand Prix Niemiec! Po czterech miejscach na podium w historii startów w Teterowie aktualny mistrz świata w końcu triumfował. To trzecie zawody z rzędu ze zwycięstwem Polaka na niemieckiej ziemi. Podium uzupełnili Jason Doyle i Jack Holder. Największą sensacją było czwarte miejsce Kima Nilssona. To 20. zwycięstwo Zmarzlika w Grand Prix. Dogonił pod tym względem Tony'ego Rickardssona - sześciokrotnego mistrza świata.

Niewiarygodne. Wieczysta znów się skompromitowała. Los klubu przesądzony

Sport.pl

Wieczysta Kraków na finiszu rozgrywek III ligi zafundowała sobie prawdziwy rollercoaster. Po niechlubnej passie czterech meczów bez zwycięstwa przyszła wygrana z Czarnymi Połaniec (3:0). Walką o być, czy nie być w grze o awans było spotkanie z Podhalem Nowy Targ. Krakowianie przegrali 1:2 i na promocję muszą jeszcze trochę poczekać.

Oto składy na finał Ligi Mistrzów! Guardiola dokonał wyboru

Sport.pl

Poznaliśmy wyjściowe składy Manchesteru City i Interu Mediolan na dzisiejszy finał Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany na Ataturk Stadium w Stambule. Sędzią spotkania będzie Polak Szymon Marciniak. Pierwszy gwizdek o godzinie 21:00, relacja na żywo na Sport.pl.

Iga Świątek udowodniła, że jest brylantem. Dołączyła do wielkiej dwójki

Sport.pl

Iga Świątek w wielkoszlemowych finałach wciąż jest brylantem. Bilansem 4-0 mogą pochwalić się jeszcze tylko dwie inne tenisistki w Open Erze. Karolina Muchova decydujący mecz Roland Garros zaczęła jak nieoszlifowany diament, ale od połowy spotkania sięgała już do kapelusza z magicznymi zagraniami. Jak przegrać po raz pierwszy w karierze seta w meczu o taką stawkę, to właśnie z tak grającą rywalką.

Tak Świątek mogłaby odpowiedzieć na słowa Flipkens. "Niesamowita"

Sport.pl

- Kaja zagra z najlepszą tenisistką świata, ale nikt nie jest maszyną, nikt nie jest robotem - mówiła Kirsten Flipkens, konsultantka Karoliny Muchovej. Oczywiście belgijska tenisistka ma rację. Ale w finale Roland Garros znów zobaczyliśmy, że nikt inny nie wykonuje aż takiej roboty jak Iga Świątek. Polka pokonała Czeszkę 6:2, 5:7, 6:4 i zdobyła swój czwarty tytuł wielkoszlemowy. Już trzeci w Paryżu!

Świątek przemówiła po triumfie. Pokazała, co znaczy klasa

Sport.pl

- Nie byłoby mnie tutaj bez mojej ekipy. Przepraszam za to, że bywam trudna. Postaram się poprawić - śmiała się po finale Iga Świątek, która 6:2, 5:7, 6:4 pokonała Karolinę Muchovą i po raz trzeci zwyciężyła w Paryżu. To jej czwarty triumf w turnieju wielkoszlemowym.

Tak zareagowała Iga Świątek. Puściły emocje

Sport.pl

Iga Świątek po raz trzeci w karierze wygrała turniej Roland Garros. Tym razem triumf rodził się w bólach, a po drugiej stronie siatki stała dobrze jej znana Karolina Muchova. Nic dziwnego, że po prawie trzygodzinnej batalii Polka tylko schowała twarz w dłoniach. Nie zabrakło też łez.