2023

Новости за 06.11.2023

Iga Świątek szczęśliwa i szczera. Tak skomentowała awans do finału WTA Finals

Sport.pl

- To był zarówno najtrudniejszy, jak i najfajniejszy mój mecz na tym turnieju. W końcu mogłam wam pokazać moją grę, a przez cały tydzień nie było to łatwe - mówiła Iga Świątek tuż po tym, jak w półfinale WTA Finals ograła Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:3, 6:2. - Wynik nie pokazuje tego, jak trudne to było spotkanie - przyznawała 22-letnia polska tenisistka.

Cztery słowa trenera wystarczyły Idze Świątek. Sabalenka aż rakietę roztrzaskała

Sport.pl

Aryna Sabalenka robiła co mogła, żeby zatrzymać Igę Świątek, ale nie była w stanie. Liderka światowego rankingu tenisistek przegrała z byłą liderką 3:6, 2:6 w półfinale WTA Finals w Cancun. Jeśli Świątek wygra poniedziałkowy finał z Jessiką Pegulą, to wróci na pierwsze miejsce. W hitowym meczu z Sabalenką pokazała, jak bardzo na to zasługuje!

I kto tu jest prawdziwym numerem 1?! Iga Świątek jak profesorka. Sabalenka bezradna

Sport.pl

Iga Świątek popisowo rozegrała dwudniowy półfinał WTA Finals, w którym rozmontowała spokojem Arynę Sabalenkę i pokonała liderkę światowego rankingu 6:3, 6:2. W pojedynku nazywanym przedwczesnym finałem imprezy w Cancun polska tenisistka zagrała jak profesorka, dzięki czemu jest o krok od podwójnego sukcesu.

Sceny, które nikogo nie pozostawiają obojętnym. Gol i 95. minucie i apel do porywaczy

Sport.pl

Luis Diaz kilka dni temu przeżył wielki dramat. Jego rodzice zostali uprowadzeni przez uzbrojoną grupę porywaczy. W związku z tymi wydarzeniami piłkarz opuścił dwa mecze Liverpoolu. Wrócił dopiero na ligowe spotkanie z Luton Town i mimo że nie grał zbyt długo, to zdobył bramkę na wagę remisu. Celebrował ją w wyjątkowy sposób, gdy podniósł koszulkę, pokazał napis, który był dedykacją dla bliskiej mu osoby.

Co za wpadka Realu Madryt! Dali nadzieję Barcelonie

Sport.pl

To nie tak miało wyglądać. Po wielkim zwycięstwem nad FC Barceloną Real Madryt zaledwie zremisował z Rayo Vallecano w niedzielnym starciu 12. kolejki LaLiga. Piłkarze Carlo Ancelottiego mieli ogromną przewagę, ale nie byli w stanie wiele zdziałać. Do końca spotkania kibice wierzyli jednak w błysk Bellinghama, ale tym razem Anglik nie uratował wicemistrza Hiszpanii. "Nie można zawsze liczyć tylko na Jude'a Bellingama" - stwierdził komentator Eleven Sports.

Co to był za mecz! Semeniuk wśród bohaterów thrillera w lidze włoskiej. A Leon?

Sport.pl

Polski przyjmujący Kamil Semeniuk w drugim meczu z rzędu błysnął we włoskiej Serie A. 27-letni siatkarz był jednym z najlepszych zawodników niedzielnego, hitowego starcia z Lube Civitanova. Jego dobra postawa nic jednak nie dała, bo Sir Safety Perugia przerwała imponującą serię aż 34 zwycięstw w fazie zasadniczej Serie A.

Kolejny Polak z przełamaniem. Na gola czekał ponad dwa miesiące [WIDEO]

Sport.pl

Szymon Włodarczyk zdobył kolejną bramkę dla Sturmu Graz. Trafienie w spotkaniu z LASK Linz sprawiło, że przerwał trwającą ponad dwa miesiące passę bez gola w lidze austriackiej. Mimo to nie może być w pełni zadowolony, gdyż jego zespół poniósł porażkę 1:3. Być może niedługo polski napastnik wróci do imponującej formy z początku sezonu - w końcu nie tak dawno temu trafił również w Lidze Europy.

Sensacja w meczu reprezentanta Polski. To pierwszy taki przypadek w historii

Sport.pl

Dla Wolfsburga mecz z Werderem Brema nie zapowiadał się na taki, w którym może wydarzyć się coś wyjątkowego. Jednak okazuje się, że miał on historyczny wymiar, na co zwrócił uwagę statystyczny profil OptaFranz. Wszystko za sprawą wyjściowej jedenastki, jakiej nigdy wcześniej w tym klubie nie widziano. Sytuacja zmieniła się dopiero w drugiej połowie za sprawą wprowadzenia dwóch rezerwowych.