2023

Новости за 10.12.2023

Polak robi furorę za granicą. Kapitalna interwencja. Jest najlepszy w lidze [WIDEO]

Sport.pl

Mateusz Lis ostatniego lata wrócił do Turcji, skąd wypłynął na szerokie wody. Obecnie występuje w drugoligowym Goeztepe i dokonuje tam wielkich rzeczy. Błysnął również w niedzielnym meczu z Genclerbirligi, w którym obronił rzut karny, zresztą nie pierwszy w tym sezonie. W dużej mierze dzięki temu po raz kolejny zachował czyste konto. Ich liczba jest naprawdę imponująca, pod tym względem żaden inny bramkarz w lidze nie może się z nim równać.

Tak się przełamał Robert Lewandowski. Kluczowy gol w hicie La Ligi [WIDEO]

Sport.pl

FC Barcelona koszmarnie rozpoczęła niedzielny hit 16. kolejki LaLiga z Gironą, ponieważ już w 12. minucie do siatki trafił napastnik Artem Dovbyk. Nie minęło jednak osiem minut, a mistrzowie Hiszpanii doprowadzili do wyrównania. Gola strzelił nie kto inny jak Robert Lewandowski, który tym samym przełamał fatalną serię bez zdobytej bramki.

Sceny po kompromitacji Legii. Wymowna reakcja kibiców [WIDEO]

Sport.pl

Legia przeżywa obecnie bardzo trudny okres. Nie dość, że przegrała w środę z Koroną Kielce w 1/8 finału Pucharu Polski i wiadomo już, że nie obroni tytułu z ubiegłego roku, to zawodzi również w rozgrywkach ekstraklasy. Piłkarze Kosty Runjaicia zremisowali w niedzielę z ŁKS Łódź 1:1 i mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli ligowej. Rozczarowania nie kryli również klubowi kibice, którzy po zakończeniu starcia skierowali wymowne słowa do zawodników.

Seta przegrali do 11, ale potem się podnieśli i zbili mistrza. Koniec rewelacyjnej serii lidera

Sport.pl

11:25 - takim laniem Projektu Warszawa zakończył się drugi set hitu PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, ale stołeczni siatkarze podnieśli się i wygrali 3:1 (25:22, 11:25, 25:23, 25:23). Tym samym sprawili sobie i swoim kibicom przyśpieszony świąteczny prezent. Prezent najlepszy z możliwych, bo odnieśli zwycięstwo nad liderem tabeli, który w tym sezonie ekstraklasy był do niedzieli jedyną niepokonaną drużyną w stawce.

Sędzia zagroził, że nie zacznie meczu. Potem też się nie popisał. Hit z kontrowersjami

Sport.pl

Mistrz Polski zdeklasowany w Białymstoku! W pierwszej połowie hit ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią a Rakowem Częstochowa wskazywał na bardzo wyrównane i emocjonujące widowisko, ale tuż po przerwie gospodarze wybrali przemoc. Rozbili mistrza Polski 4:2, a Raków miał solidne przetarcie przed czwartkowym meczem o wszystko w Lidze Europy z Atalantą Bergamo.

Manchester City w 180 sekund odwrócił losy meczu. Fatalna seria przerwana [WIDEO]

Sport.pl

Po czterech z rzędu meczach bez zwycięstwa w Premier League broniący tytułu - Manchester City przełamał fatalną serię. Drużyna trenera Guardioli, mimo że grała bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda i do 62. minuty przegrywała na wyjeździe 0:1 z Luton Town F.C., to potrafiła odwrócić losy spotkania i wygrać 2:1.

Xavi zdecydował ws. Lewandowskiego. Oto skład Barcelony na hit La Ligi

Sport.pl

FC Barcelona niebawem rozegra kolejny hitowy mecz w La Lidze, tym razem jej przeciwnikiem będzie Girona. Ta od początku sezonu jest w wybornej formie i sensacyjnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Z tego powodu Xavi musi posłać na boisko jak najlepszych zawodników, którzy powalczą o niezwykle cenne trzy punkty. Wiadomo już, jaka jest decyzja trenera w sprawie występu w ataku Roberta Lewandowskiego.

Karygodne zachowanie kibiców. Piłkarz Legii nie wytrzymał [WIDEO]

Sport.pl

Podczas meczu ŁKS-u Łódź z Legią Warszawa miejscowi kibice mocno utrudniali życie piłkarzom gości. Obrzucali ich śnieżkami, co w ostatnich minutach doprowadziło do ogromnej frustracji Radovana Pankova. Ten "odpłacił się" im, za co został napomniany przez sędziego. Można powiedzieć, że i tak mu się upiekło, gdyż nie tak dawno za podobne zachowanie surowo ukarano jednego z zawodników Wisły Kraków.

Polacy mistrzami świata! Semeniuk bohaterem finału [WIDEO]

Sport.pl

Sir Safety Perugia pokonała w niedzielę brazylijskie Minas 3:0 (25:13, 25:21, 25:19) i po raz drugi z rzędu sięgnęła po Klubowe Mistrzostwa Świata. Jednym z bohaterów starcia rozegranego w indyjskim Bengaluru został reprezentant Polski Kamil Semeniuk, którego statystyki robią oszałamiające wrażenie.

Magiczne zagranie Kacpra Kozłowskiego. On to ma [WIDEO]

Sport.pl

Kacper Kozłowski, jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy zagrał kolejny bardzo dobry mecz w lidze holenderskiej. 20-letni zawodnik miał efektowną asystę, a jego zespół cieszył się z przełamania fatalnej serii i zwycięstwa 2:0 przed własną publicznością z drużyną Heracles 2:0.

Rosną szanse Legii. AZ Alkmaar przekazał ważną wiadomość

Sport.pl

Legia Warszawa już w najbliższy czwartek 14 grudnia rozegra na własnym stadionie ostatnie spotkanie fazy grupowej LKE z AZ Alkmaar. Będzie to starcie, które zadecyduje o tym, czy wicemistrzowie Polski zagrają na wiosnę w europejskich pucharach. Nie dość, że piłkarzom Kosty Runjaicia wystarczy w tym meczu jedynie remis, to holenderski zespół przekazał właśnie kolejną świetną dla warszawian informację.

Hajto chce wstrząsnąć piłkarzami. Ma propozycję. "Taki zjazd by się im przydał"

Sport.pl

- Zaczynamy dziękować za zaangażowanie podczas gry w reprezentacji, a nie oceniać za błędy - powiedział Tomasz Hajto w programie "Cafe Futbol". W dalszej części dyskusji były reprezentant Polski wypowiedział się na temat rosnącej liczby meczów, mogącej doprowadzać do coraz częstszych kontuzji. Według niego problem jest nieco rozdmuchany, a piłkarze powinni bardziej docenić to, co mają. Przypomniał przy tym własne doświadczenia, które mocno wpłynęły na jego postrzeganie tej kwestii.

Runjaić nie wytrzymał po kompromitacji Legii. Grunt mu się pali pod nogami

Sport.pl

- W pierwszej połowie graliśmy gówniany mecz, straciliśmy łatwą bramkę. Część zawodników była zupełnie niewidoczna, nie grała na poziomie Legii. Byłem bardzo rozczarowany postawą piłkarzy - m.in. powiedział Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa po kolejnej wpadce, remisie 1:1 z ostatnią drużyną ekstraklasy - ŁKS-em Łódź.

Lider ekstraklasy potwierdza mistrzowskie aspiracje. Ściąga reprezentanta kraju

Sport.pl

Śląsk Wrocław świetnie spisuje się w ekstraklasie i niespodziewane jest liderem rozgrywek. Aby liczyć się w walce o wysokie miejsca, zimą będzie musiał wzmocnić skład. Poczynił już pierwsze kroki w tym kierunku i jakiś czas temu sprowadził na testy utalentowanego skrzydłowego, będącego reprezentantem kraju. "Został pozytywnie zaopiniowany przez sztab i zapewne niedługo dołączy do Śląska na stałe" - przekazał dziennikarz Piotr Potępa.

Puchar Świata w Klingenthal. Tak wygląda klasyfikacja generalna po niedzieli [TABELA]

Sport.pl

W niedzielę 10 grudnia odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Podobnie jak w sobotę zwycięzcą został reprezentant gospodarzy Karl Geiger, który wyprzedził Gregora Deschwandena oraz Andreasa Wellingera. Po raz kolejny w tym sezonie bardzo słabo spisali się Polacy, a najlepszy z nich Piotr Żyła zajął dopiero 22. miejsce. Tym samym nie poprawili również zbytnio lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Rekord za rekordem, ale zwycięzcą był kto inny. Nieziemski konkurs z Polakami w tle

Sport.pl

Po udanych, piątkowych kwalifikacjach i niezłym występie w sobotnim konkursie, polscy kibice mogli mieć nadzieje na dobry występ polskich skoczków w niedzielnych zawodach na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Tymczasem Polacy znów rozczarowali. Żaden z nich nie był w pierwszej "20" niesamowitego konkursu, w którym najlepszy okazał się Niemiec Karl Geiger.

Tragedia na trybunach w hiszpańskiej ekstraklasie. Sędzia odesłał piłkarzy do szatni

Sport.pl

Niezwykle wstrząsające wieści docierają do nas z Hiszpanii, gdzie rozgrywa się 16. kolejka La Liga. Nie minęło nawet pół godziny meczu Granada CF - Athletic Bilbao, a sędzia już odesłał piłkarzy oraz sztaby obu klubów do szatni. Wszystko przez wydarzenia na trybunach. Jeden z kibiców zasłabł i wymagał natychmiastowej interwencji medycznej. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Lech Poznań podjął już decyzję ws. trenera van den Broma. Wszystko jasne

Sport.pl

Niedzielna porażka Lecha Poznań z Piastem Gliwice może nieść za sobą ogromne konsekwencje dla trenera Johna van den Broma. Jego zespół spisuje się ostatnio fatalnie, dlatego coraz więcej wskazuje na to, że Holender niebawem pożegna się ze stanowiskiem. Dziennikarz Meczyki.pl Dawid Dobrasz przekazał właśnie konkretne informacje co do jego przyszłości.

Piłkarze Legii tylko łapali się za głowy. Sensacyjna wpadka z outsiderem [WIDEO]

Sport.pl

Legia Warszawa kilka dni temu odpadła z Pucharu Polski po porażce z Koroną Kielce. Szansą na poprawę nastrojów było dla niej niedzielne spotkanie z ŁKS-em Łódź, ostatnią drużyną ekstraklasy. Jednak wicemistrzowie Polski znów rozczarowali i tylko zremisowali 1:1. Pretensje mogą mieć tylko do siebie, gdyż w drugiej połowie byli wyjątkowo nieskuteczni. W ten sposób zmarnowali też dobrą okazję na doskoczenie do ligowej czołówki.

Niewiarygodny wynik w meczu Trefl Gdańsk - ZAKSA. Aż trudno uwierzyć

Sport.pl

O tym, że Trefl Gdańsk potrafi w budowanie frekwencji, wiadomo nie od dziś. W niedzielę w gdańskiej Ergo Arenie padł jednak absolutny rekord tego sezonu, jeśli chodzi o liczbę kibiców na trybunach. W hali zasiadło prawie dziewięć tysięcy osób, co jest także najlepszym wynikiem na siatkarskim meczu ligowym w Polsce w całym 2023 roku. Co ciekawe mecz z wysokości trybun oglądała także m.in. polska zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk.

Sensacja w polskiej lidze! Najlepsza drużna Europy bez szans

Sport.pl

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z drugą ligową porażką z rzędu. Zwycięzcy Ligi Mistrzów musieli uznać wyższość Trefla Gdańsk, który przy wypełnionej niemal po brzegi Ergo Arenie pokonał kędzierzynian 3:0. Dla Trefla to ważna wygrana i przełamanie po dwóch porażkach z Aluronem CMC Wartą Zawiercie oraz Jastrzębskim Węglem. Ponadto w Gdańsku padł rekord frekwencji.

Na to czekał Michał Probierz. Odrodzenie reprezentanta Polski. Znów pokazał klasę [WIDEO]

Sport.pl

Krzysztof Piątek niespodziewanie powrócił ostatnio do kapitalnej formy w barwach tureckiego Basaksehiru. Najpierw ustrzelił dublet w spotkaniu z Ankaragucu, następnie trafił do siatki z Pendiksporem, a także zdobył bramkę w ligowym starciu z Rizesporem. Reprezentant Polski nie zamierza się zatrzymać i pokazał to w niedzielnym meczu z Hataysporem, choć tym razem nie udało mu się pokonać bramkarza.