2024

Новости за 04.02.2024

Senzační start v Hradci! S nulou pro jedničku? Na to je brzo, říká Pařík

Hokej.cz

Když O Kapku lepší hokej, tak i O kapku lepší gólman... No, to je trochu příkré, ale hradecký Mountfield možná našel lék na své útrapy na brankářském postu. Mladík Lukáš Pařík v premiéře po příchodu z Liberce zazářil skvělým výkonem a proti Motoru hned vychytal první čisté konto v extralize.

První třetina stála za prd, ví Nestrašil. Gólem, který vzbudil emoce, otočil derby

Hokej.cz

Do derby ve Vítkovicích vstoupili hrůzostrašně, nakonec si ale připsali jednoznačnou výhru. Třinečtí Oceláři v téměř vyprodané OSTRAVAR ARÉNĚ smazali dvoubrankový deficit a ve druhé třetině překlopili vývoj na svou stranu. Jedním z klíčových mužů obratu Slezanů na 6:2 byl Andrej Nestrašil, jehož vítězná branka vzbudila ve Vítkovicích vlnu emocí.

Mora si vyšlápla na lídra, Kometa klopýtla! Derby pro Třinec a Plzeň

Hokej.cz

Poslední extraligové kolo před reprezentační pauzou přineslo hned tři derby, která patřila Spartě, Třinci a Plzni! Vedoucí Pardubice klopýtly v Olomouci, Liberec v přímé bitvě o čtvrtou pozici nastřílel Litvínovu šest branek, Hradec Králové (respektive Lukáš Pařík) vynuloval Motor a Mladá Boleslav se po skvělém last minute obratu v Brně vzdálila Kladnu už na rozdíl dvanácti bodů. Zápasy 43. kola táhly, navštívilo je 51 070 fanoušků!

Pardubice hostily Sev.en Hockey Cup. Z prvenství se radovali domácí i Litvínov

Hokej.cz

Již tradiční Sev.en Hockey Cup, který postupně hostí Litvínov, Pardubice, Zlín a Kladno, má za sebou druhou zastávku v letošní sezóně. Tentokrát se pořadatelství turnaje pro ročníky 2014 a 2015, tedy čtvrté a třetí třídy, ujaly Pardubice. Domácí ovládli tabulku ročníku 2014, v o rok mladší kategorii se radoval Litvínov.

Juniorka Kladna není poslední! Vsetín vyhrál pojedenácté v řadě

Hokej.cz

Hokejová Liga juniorů přinesla další várku zajímavých zápasů. Slavia nastřílela ve dvou zápasech 20 gólů, Vsetín prodloužil sérii vítězství na 11 a Kladnu se podařilo odlepit od posledního místa. Po dvou porážkách si naopak připsaly Havířov a Technika.

Para liga: Karlovy Vary a Pardubice jsou krůček od finále! Co play out?

Hokej.cz

Para liga už má za sebou úvodní zápasy bojů o konečné umístění. Krůček od finále jsou obhájce titulu z Karlových Varů i Pardubice. Do sérií o páté až osmé místo vykročili líp hráči Flamingos a Sparty. Odvety jsou na programu v sobotu 17. a případně v neděli 18. února.

Mohlo to působit nereálně, uznává Šiler o ambicích. Splnila extraliga očekávání?

Hokej.cz

Zdá se, že tento ročník si Jakub Šiler přímo vysnil. Poslední juniorská sezona je pro většinu hokejistů přelomová, rozhoduje se o jejich další hokejové budoucnosti a Šiler si byl vědom, že kvůli dlouhé pauze způsobené zraněním nemá vůbec jednoduchou startovní čáru. Přesto se nevzdal a teď už má na kontě první extraligové starty i smlouvu s Plzní.