2024

Новости за 05.02.2024

Rulík o absenci Kašeho: Celá sezona je v takovém duchu. Zmínil i Frodla

Hokej.cz

Národní tým v pondělí večer v prostorách holešovické arény odšpuntoval přípravu na Švédské hry v Karlstadu. Hlavní zpráva? Litvínovský lídr Ondřej Kaše ani napotřetí reprezentační trikot nenavlékne, pár dní před srazem ho skolila chřipka. Jeho místečko v nominaci zaujal Adam Najman z Liberce.

Lídryně finské ligy nebo dravé mládí. Kdo se ukáže pod Ještědem?

Hokej.cz

Poprvé se v rámci seriálu Euro Hockey Tour představí před vlastními fanoušky. České hokejistky už ve čtvrtek 8. února vyjedou na svou premiéru v liberecké Home Credit Areně. Kromě stálic nechybí v sestavě mladé talenty a naděje. Kdo se ukáže na severu Čech a zabojuje o své místo v nominaci na dubnové mistrovství světa?

Start nadstavby devítek: Brod podruhé v sezoně vyhrál, překvapil i Šumperk

Hokej.cz

Na den přesně tři měsíce od své první a taky dosud poslední výhry slavili druhé vítězství v sezoně deváťáci Havlíčkova Brodu. Nadstavba extraligové soutěže U15 o víkendu vypukla devíti zápasy: Ve šlágrech slavily Kometa a Škoda Plzeň, nejvíc si zastřílely Pardubice a individuálně zazářil slávista Šimon Janoušek.

I na Hané se házely perníčky. Radši si dám normální večeři, smál se Bambula. Co reprezentace?

Hokej.cz

Olomouc si v neděli večer připsala velice cenný skalp. Po Litvínovu, Liberci a Spartě se v této sezoně stala teprve čtvrtým týmem, se kterým první Pardubice nebodovaly. Náležitý úspěch si vychutnalo více než pět tisíc diváků. Část z nich ihned po skončení duelu házela na led perníčky, což je letitý rituál právě v Pardubicích.

První gól v extralize? Konečně! Teď se Hradec připojí k juniorské reprezentaci

Hokej.cz

Nejmladší hráč v poli Bruslařského klubu – teprve osmnáctiletý útočník Vojtěch Hradec – si ve svém jednadvacátém utkání v Tipsport extralize připsal premiérovou trefu. A to ne ledajakou. Svým gólem ve třetí třetině nastartoval mladoboleslavský obrat na brněnském ledě. Jeho tým pod Špilberkem prohrával 0:2, ale nakonec si připsal důležitou výhru 3:2 v prodloužení.

Co na to říct? Hlavu dole umí mít každý, tvrdí Klepiš. Kladno dorovnalo "rekord"

Hokej.cz

Kladenská vítězství za posledních pár měsíců spočítáte na prstech jedné ruky. Vlastně by vám stačil jen palec a ukazováček... Rytíři se od konce října propachtili k triumfu všehovšudy dvakrát, hned 27x oproti tomu věšeli hlavy. „Už nevíme, jak chutná výhra. Co na to můžu říct,“ hlesl po utkání na Spartě zkušený útočník Jakub Klepiš.

Hráčem měsíce je Postava, trenérem ledna Mikeska

Hokej.cz

V anketě čtenářů Hokej.cz o nejlepším hráči Chance ligy za měsíc leden získal nejvíc hlasů přerovský brankář Michal Postava. Mezi trenéry zvítězil taktéž přerovský Michal Mikeska.

Super start, pak už nic. Bylo to strašně málo, ví Lakatoš. Co řekl o gólu Nestrašila?

Hokej.cz

Parádní začátek. Vítkovičtí hokejisté rozehráli derby s Třincem luxusně, neuběhly ani dvě minuty a Ostravané vedli už o dva góly. Pak ale pustili Oceláře do hry a hosté nemilosrdně trestali. V závěru první části snížili na rozdíl jediné branky a ve druhé části čtyřmi zásahy definitivně sfoukli naděje domácích na bodový zisk. „Nedokážu si to vysvětlit,” kroutí hlavou nejproduktivnější hráč Vítkovic Dominik Lakatoš.

Pětibodový Filippi: Plus navíc, poodráželo se mi to. Odpočinek vítá

Hokej.cz

Na začátku druhé třetiny to vypadalo, že Liberec na domácím ledě promrhá další slibné vedení. Svěřenci Filipa Pešána ale nakonec další obrat a čtvrtou porážku v řadě nepřipustili: Litvínov smetli 6:2 a spravili si chuť před reprezentační přestávkou. Výraznou měrou se na výhře podílel útočník Tomáš Filippi, který si ve svém životním zápase připsal pět kanadských bodů.