2024

Новости за 11.02.2024

Švédky propásly momentum. Nás to nakoplo, hlásí Češky. A MS? Jedeme pro medaile

Hokej.cz

Poslední zápas letošní série WEHT zakončily výhrou. České hokejistky si potřetí podmanily Liberec, když ve svém čtvrtém utkání turnaje porazily Švédky poměrem 5:2. Dvěma góly přispěla k výhře Kateřina Mrázová. Důležitým momentem utkání byla ubráněná pětiminutová přesilová hra soupeřek po faulu Noemi Neubaerové. Národní tým tak celkově s osmi body končí na podještědské zastávce evropské tour druhý.

4:1 nestačilo. USA ukradly české sedmnáctce výhru v zápase i turnaji

Hokej.cz

Není to až tolik ukrutně bolestivá porážka jako na World Hockey Challenge, ale taky ohromně mrzí. Čeští hokejisté do 17 let sahali na domácím turnaji pěti zemi po prvenství, když nad favorizovanými Američany vedli 4:1. Náskok ale v závěru ztratili a vinou porážky v prodloužení končí až třetí.

Rulíka těší, že viděl další hráče. V březnu jej čeká cesta do Ameriky

Hokej.cz

(KARLSTAD, od našeho zpravodaje) Dvě porážky, jedno vítězství a konečné třetí místo. Čeští hokejisté si po dvou nezdarech se severskými soupeři zvedli náladu, na švédských Beijer Hockey Games se loučí obratem a výhrou 5:3 nad Švýcarskem. „Kluci byli odměněni za snahu a pracovitost,“ těší kouče Radima Rulíka.

Nový tým si na sebe zvykal. Ale postupně jsme se zlepšovali, těší Hájka

Hokej.cz

(KARLSTAD, od našeho zpravodaje) Český národní tým si v závěrečném utkání na Beijer Hockey Games připsal tříbodové vítězství, v Karlstadu porazil Švýcarsko poměrem 5:3. Nešlo ale o žádný jednoduchý zápas a o vítězství museli nakonec hráči se lvem na prsou rozhodnout až v závěrečných deseti minutách utkání. Vítěznou branku si v čase 52:33 připsal pardubický Libor Hájek, jehož dělovka zapadla přesně do horního rohu branky.

Slavia a Vsetín potvrdily v Lize juniorů formu. Sobol je 148 minut bez gólu

Hokej.cz

Řada mládežnických soutěží měla v šestém týdnu roku 2024 volno kvůli reprezentačním akcím, ale Liga juniorů jela dál díky dohrávkám. Druhá nejvyšší juniorská soutěž nabídla sedm duelů, ve kterých měla hlavní slovo Třemošná, západočeský celek totiž sehrál tři zápasy. Vedoucí týmy obou skupin potvrdily formu přesvědčivými výsledky.

PŘEHLED: Formát a hrací dny vrcholů mládežnických soutěží

Hokej.cz

Hokejová sezona 2023/24 nezadržitelně spěje ke svému závěru. Ve čtyřech nejstarších mládežnických kategoriích se bude bojovat o mistrovské tituly, ve třech i o postupy a sestupy mezi soutěžemi. Také letos nabízíme velký přehled podoby závěrečných bojů v kategoriích juniorů, dorostu, deváté třídy i starších žáků.

Spoluhráči českých reprezentantů či olympionici. Tohle je TOP 5 hvězd Švýcarů

Hokej.cz

(KARLSTAD, od naší zpravodajky) Švýcaři vykročili do turnaje Beijer Hockey Games podobně jako do do těch předchozích, mají za sebou prohry s Finy i se Švédy. V poslední den švédské akce se utkají s českým výběrem. Trenér Patrick Fischer přivezl na sever Evropě hodně mladý výběr, ale na soupisce má i několik zvučných jmen.

U18 podlehla Švýcarům v prodloužení, i tak důležitý bod vystřelil Novotný

Hokej.cz

Česká osmnáctka turnaj pěti v Plymouthu vítězstvím nezavršila. Se Švýcary hlavně díky dvěma brankám Adama Novotného remizovala, po minutě nastaveného času se ale před soupeřem musela sklonit. I bod ale Čechům stačil k tomu, aby se dotáhli na konečnou třetí příčku. Z prvního místa na turnaji se po závěrečním duelu radovali Švédové.

Ubojovaná výhra s notnou dávkou potyček. Máme rády bitky, směje se Tejralová

Hokej.cz

Více jak dvojnásobná střelecká převaha, konečný výsledek však byl 4:3 po prodloužení pro české reprezentantky. Zápas se Švýcarkami jako takový přinesl velký příděl šancí pro oba celky, nouze poté nebyla ani o potyčky. Ty přitom v ženském hokeji nemají takovou pozici, jako je zvykem u mužů.