18
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 02.01.2024

Hiszpańskie media o Turnieju Czterech Skoczni i upadku tamtejszych skoków

Magia Turnieju Czterech Skoczni wybiega daleko poza kraje w nim uczestniczące. W okresie trwania Turnieju aktywują się zwykle w tej materii hiszpańskie media, dla których impreza jest często asumptem do przywołania dość krótkiej, ale ciekawej historii tamtejszych skoków.

PŚ Pań w Villach: 58 zawodniczek na starcie kwalifikacji

Puchar Świata pań nie zwalnia tempa. Dopiero co zawodniczki zakończyły premierową edycję Turnieju Dwóch Nocy, a już czeka na nie rywalizacja na Villacher Alpenarenie (HS98). Na starcie zmagań w Villach ujrzymy trzy reprezentantki Polski.

TCS w Innsbrucku: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Kubacki poza konkursem

Anze Lanisek zwyciężył w kwalifikacjach do trzeciego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 134 metrów. Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków. Najlepszy z nich, Kamil Stoch (123 m) był dwunasty. Odpadł Dawid Kubacki.

Wiatr, odwilż i 56 upadków, czyli falstart Bergisel

Długą drogę musiała przebyć skocznia Bergisel w Innsbrucku zanim zyskała status kultowej. Pierwsza wielka impreza, którą gościła, zakończyła się bowiem w pewnej mierze falstartem.

TCS w Innsbrucku: Treningi dla Krafta i Hoerla

Stefan Kraft wygrał pierwszą serię treningową poprzedzającą kwalifikacje do trzeciego konkursu 72. Turnieju Czterech Skoczni na Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 130,5 metra. Trzynaste miejsce zajął Piotr Żyła (121 m). W drugiej rundzie górą był Austriak Jan Hoerl (129 m), a siódmy był Dawid Kubacki...

TCS w Innsbrucku: Już o 13:30 wtorkowe kwalifikacje (lista startowa)

72. Turniej Czterech Skoczni jest już na półmetku. Skoczkowie opuścili już Niemcy i udali się do Austrii, gdzie rozegrane zostaną dwa finałowe konkursy tej imprezy. We wtorek na Bergisel (HS128) odbędą się treningi i kwalifikacje do środowych zawodów w Innsbrucku. Na starcie zobaczymy sześciu reprezentantów Polski.