18
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 13.01.2024

"Jak na treningu" - wypowiedzi najlepszych zawodników sobotniego konkursu

W sobotnim konkursie duetów w Wiśle najlepsi okazali się reprezentanci Słowenii - Lovro Kos i Anze Lanisek. Tym samym Słowenia umocniła się na czele klasyfikacji PolSKIego Turnieju. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium znaleźli się Austriacy. Rywalizację w takim formacie mogliśmy oglądać w Polsce pierwszy raz, a...

Thurnbichler po konkursie duetów: Było nas stać na więcej

W sobotnim konkursie duetów w Wiśle Polskę reprezentowało dwóch najlepszych zawodników piątkowych kwalifikacji – Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Podopieczni Thomasa Thurnbichlera zakończyli rywalizację na szóstym miejscu.

PolSKI Turniej w Wiśle: Seria próbna dla Niemców

Reprezentacja Niemiec okazała się najlepsza w serii próbnej przed konkursem duetów PolSKIego Turnieju na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Drugie miejsce zajęli Amerykanie, a trzecie Słoweńcy. Indywidualnie najwyższą notę punktową uzyskał Tate Frantz (133 m).

Jakub Wolny odsunięty od Kadry B!

Jakub Wolny nie weźmie udziału w niedzielnych zawodach z cyklu Pucharu Świata w Wiśle. To efekt sobotniego oświadczenia Polskiego Związku Narciarskiego, w którym czytamy o ruchach dotyczących przyszłości 28-latka, co jest pokłosiem piątkowych wypowiedzi po kwalifikacjach na obiekcie im. Adama Małysza.

PK w Innsbrucku: Pedersen górą na Bergisel, dwóch Polaków w "30"

Robin Pedersen został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanego na skoczni Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Norwegii triumfował dzięki skokom na odległość 127 m oraz 120,5 m. Drugie miejsce zajął Jonas Schuster, a trzecie Clemens Leitner. Awans do finału wywalczyło dwóch Polaków. Najlepszy z nich, Kacper Juroszek był dziewiętnasty.

PK w Innsbrucku: Seria próbna dla Pedersena

Robin Pedersen wygrał serię próbną przed sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego na skoczni Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Norwegii poszybował na odległość 126,5 metra.

PI Pań w Innsbrucku: Wiegele liderką na półmetku

Hannah Wiegele prowadzi po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Interkontynentalnego pań na skoczni Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentantka Austrii lideruje po skoku na 125 metr.

PI Pań w Innsbrucku: Seria próbna dla Jesenko, Konderla piąta

Jerica Jesenko okazała się najlepsza w serii próbnej przed sobotnim konkursem Pucharu Interkontynentalnego pań na skoczni Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentantka Słowenii oddała skok na odległość 105,5 metra. Piąte miejsce zajęła Nicole Konderla (104 m).

PŚ Pań w Sapporo: Pinkelnig wygrywa, finał bez Twardosz

Eva Pinkelnig została zwyciężczynią rozgrywanego w śnieżycy sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata pań na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentantka Austrii triumfowała po skokach na odległość 115,5 m oraz 119,5 m. Drugie miejsce zajęła Jenny Rautionaho, a trzecie Eirin Maria Kvandal. Anna Twardosz nie awansowała do finału.

PolSKI Turniej w Wiśle: Sobota z konkursem duetów. 13 ekip na starcie

Czas na drugi dzień zmagań w ramach PolSKIego Turnieju w skokach narciarskich. W sobotę na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle rozegrany zostanie konkurs duetów z udziałem trzynastu reprezentacji narodowych. W tym gronie ujrzymy Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę.

Tate Frantz: "Cieszę się, że pokazałem się z dobrej strony"

Jednym z pozytywnych zaskoczeń piątkowych serii w Wiśle był Tate Frantz. Amerykanin był dwudziesty siódmy w pierwszym treningu, błysnął najlepszym skokiem w drugim, by w kwalifikacjach zająć dwudziestą dziewiątą lokatę.

Dawid Kubacki: "Przyzwoite, nie rewelacyjnie"

Za "przyzwoite, nie rewelacyjne" uznał swoje piątkowe skoki Dawid Kubacki. Inni polscy skoczkowie też podzielili się z nami swoimi wrażeniami i ocenami.

„Mała skocznia do lotów” – Norwegowie po kwalifikacjach w Wiśle

W piątek na Skoczni im. Adama Małysza (HS134) dobrze spisali się Norwegowie, którzy w komplecie wywalczyli  awans do niedzielnego konkursu indywidualnego. Najlepszy z nich, Halvor Egner Granerud (127 m)  kwalifikacje skończył na 9. pozycji, a Johann Andre Forfang (125,5 m) finiszował na miejscu 11. norwescy zawodnicy przyznają, że zmodernizowana skocznia...

Anže Lanišek wygrywa kwalifikacje, Słowenia liderem PolSKIego Turnieju

Za nami kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego PolSKIego Turnieju, w których górą był Anže Lanišek. Słoweniec oddał rekordowy skok na odległość 134,5 metra. 27-latek opowiedział o odczuciach związanych z modernizacją Skoczni im. Adama Małysza (HS134), a także pochwalił polskich kibiców.