18
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 21.01.2024

Kadra Polski na MŚ w lotach Bad Mitterndorf 2024

Tuż po zakończeniu finałowego konkursu PolSKIego Turnieju, trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na rozgrywane w przyszłym tygodniu mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf zaprezentuje się pięciu Biało-Czerwonych.

PolSKI Turniej w Zakopanem: 37. zwycięstwo i 109. podium Krafta! 50 tysięcy euro dla Austriaków

Stefan Kraft zapisuje się w historii Pucharu Świata w skokach narciarskich. Reprezentant Austrii triumfował w niedzielnym finałowym konkursie PolSKIego Turnieju na WIelkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem, zaliczająć rekordowe, 109. podium w karierze. Lider PŚ oddał skoki na odległość 137 m oraz 134 m. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzecie...

"Nigdy się nie zatrzymywać" - przepis na sukces według Stefana Krafta

Dwa Puchary Świata, Mistrzostwo Świata, złoty medal olimpijski w drużynie, Turniej Czterech Skoczni, rekord długości lotu, 36 indywidualnych zwycięstw w pucharze świata, rekordowa liczba podiów. Lista osiągnięć Stefana Krafta przyprawia o zawrót głowy. Austriak doskonale zaczął kolejny sezon.

PŚ Pań w Zao: Niedzielny konkurs odwołany

Warunki pogodowe pokrzyżowały plany organizatorów zawodów Pucharu Świata pań na skoczni w Zao (HS102). Niedzielne zawody w Japonii nie doszły do skutku ze względu na silny wiatr i intensywne opady deszczu ze śniegiem.

PK w Sapporo: Felix Hoffmann wygrywa drugi niedzielny konkurs

Felix Hoffmann triumfował w drugim niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanym na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Niemiec zwyciężył dzięki skokom na odległość 133,5 m oraz 136 m. Drugie miejsce zajął Robin Pedersen, a trzeci był Daniel Huber.

MZIO w Gangwonie: Słowenia ze złotem w mikście, Polska piąta

Reprezentacja Słowenii wygrała konkurs drużyn mieszanych w Pjongczangu, kończący rywalizację skoczków narciarskich na IV Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon 2024. Srebrne medale zdobył zespół Norwegii, a brązowe - Austrii. Polska ukończyła zmagania w Korei na piątym miejscu.

MZIO w Gangwonie: Słowenia najlepsza w serii próbnej mikstów [TRANSMISJA]

Reprezentacja Słowenii okazała się najlepsza w serii próbnej przed konkursem drużyn mieszanych na normalnej skoczni w Pjongczangu (HS109) na IV Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Gangwon 2024. Indywidualnie najlepszy okazał się Lukas Haagen (104 m) przed Łukaszem Łukaszczykiem (102,5 m).

PK w Sapporo: Pierwszy niedzielny konkurs dla Pedersena

Robin Pedersen został zwycięzcą pierwszego niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni Okurayama (HS137) w Sapporo. Reprezentant Norwegii triumfował po skokach na odległość 137,5 m oraz 138,5 m. Drugie miejsce zajął Francisco Moerth, a trzeci był Daniel Huber. Pucharowe punkty zdobył dwudziesty ósmy Jan Habdas.

PK w Sapporo: Moerth górą w serii próbnej

Francisco Moerth okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej pierwszy z dwóch niedzielnych konkursów Pucharu Kontynentalnego na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Austrii poszybował na odległość 135 metrów.