18
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 28.01.2024

„Pracujemy na limicie” – Thurnbichler po dyskwalifikacji Zniszczoła

Reprezentacja Polski nie odegrała pierwszoplanowej roli podczas niedzielnego konkursu na Kulm (HS235), który odbył się w ramach ostatniego dnia Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2024. Biało-Czerwoni – po dyskwalifikacji Aleksandra Zniszczoła w serii finałowej – finiszowali óśmi.

Dłuższa przerwa Graneruda. "Nie ma sensu walić głową w mur"

To zdecydowanie nie jest sezon Halvora Egnera Graneruda. W Pucharze Świata obrońca Kryształowej Kuli zajmuje dalekie 16. miejsce, a udział w mistrzostwach świata w lotach zakończył na pierwszej serii, podczas której został zdyskwalifikowany. W obliczu tych wszystkich wydarzeń Norweg planuje zrobić sobie dłuższą przerwę od występów w Pucharze Świata.

MŚwL w Bad Mitterndorf: Słoweńcy górą w serii próbnej

Reprezentacja Słowenii wygrała serię próbną poprzedzającą niedzielny konkurs drużynowy mistrzostw świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Austriacy. Polacy uplasowali się na piątej pozycji. Indywidualnie najlepszy okazał się Lovro Kos (229 m).

Limity startowe na 6. period PŚ i PK 2023/2024

Niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w Willingen zakończyły rywalizację skoczków o punkty w piątym periodzie sezonu 2023/2024 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w czwartym zimowym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić pięciu zawodników w Pucharze Świata oraz sześciu w Pucharze Kontynentalnym.

PŚ Pań w Ljubnie: Zwycięstwo Niki Prevc

Nika Prevc triumfowała w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata pań, rozegranym na skoczni Logarska dolina (HS94) w Ljubnie. Reprezentantka Słowenii wygrała dzięki skokom na odległość 89 m oraz 92 m. Drugie miejsce zajęła Eva Pinkelnig, a trzecie Nika Kriznar. Anna Twardosz nie awansowała do finału.

PK w Willingen: Oestvold wygrywa, Kot piąty

Benjamin Oestvold został zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Reprezentant Norwegii oddał skoki na odległość 139 m i 140 m. Drugie miejsce zajął Daniel Huber, a trzecie Jonas Schuster. Piąty był Maciej Kot. Pucharowe punkty wywalczyło pięciu Polaków.