2024

Новости за 04.01.2024

Kulich a Šapovaliv: Finále bylo snem, vyhrál lepší. A další zápas?

Hokej.cz

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) „Do zápasu jsme skočili skvěle, byli jsme u nich v pásmu a hráli jsme jednoduše. Bohužel jsme pak trochu vypadli z našeho plánu, což nás pak mrzelo. Maličkosti nás stály finále,“ přemýšlel Jiří Kulich o nezdaru se Švédskem.

Statistiky po Švédsku: Galvas s nejvyšším ice timem! A efektivní přesilovky

Hokej.cz

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Český sen o zopakování loňské finálové účasti zhatili Švédové, ale... Národní tým může těšit třeba to, že mu do budoucna roste další kvalitní bek: mimořádné výkony na MSJ totiž předvádí Tomáš Galvas. V semifinále měl sedmnáctiletý benjamínek dokonce nejvyšší ice time ze všech Čechů!

Galvas: Atmosféra mě nakopla. Švédi byli hratelnější, ale...

Hokej.cz

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Na led skákal Tomáš Galvas velmi často, mezi českými beky byl v semifinále vidět vůbec nejvíce. Rychlou rozehrávkou šel příkladem spoluhráčům, tentokrát ale postup neslavil. „Po gólu na 2:4 už jsme neměli tolik sil na závěrečný tlak,“ hodnotil zejména třetí třetinu, kdy se zápas zlomil.

SESTŘIH: Švédové si doma zahrají o zlato, zářil Lekkerimäki

Hokej.cz

Díky brankám Matyáše Melovského a Tomáše Cibulky vstoupili Češi do třetí třetiny semifinálové bitvy se Švédskem za stavu 2:2. Jenže... Závěr patřil domácímu výběru, katem Česka byl dvoubrankový Jonathan Lekkerimäki. Mrkněte v sestřihu na nejzásadnější okamžiky semifinále MSJ.

ONLINE: Češi se rvou o druhé finále MSJ za sebou, se Švédy hrají 1:1

Hokej.cz

Reprezentační dvacítka stejně jako loni hraje v semifinále MSJ se Švédskem. Dokáže je znovu porazit a podruhé v řadě postoupit do finále? Utkání v göteborské hale Scandinavium začne v 15 hodin a živě jej opět odvysílá ČT sport, na Hokej.cz můžete sledovat textový online přenos.

TOP 5 hvězd Švédska: diamant v obraně a rozený střelec

Hokej.cz

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Před turnajem se mluvilo o třech adeptech na zlato: USA, Švédsku a Kanadě. Jednoho z nich už český nároďák poslal domů. Ukončí nyní i švédský sen? Nejen tahle pětice bude proti.

Pavelka rozhodl proti Kladnu „plachťákem“. Proč se v závěru zápasu modlil?

Hokej.cz

Do nového roku vstoupili hradečtí hokejisté vítězně a výhrou 4:2 nad Kladnem navíc ukončili sérii čtyř porážek. Vítězná trefa přitom padla už na konci první třetiny. Obstaral jí na konci 19. minuty obránce Tomáš Pavelka, jenž zapsal šestou trefu v sezoně. „Hodně mě to těší. Je to navíc takový obrázek toho, co v této době padá za góly. I plachťákem od mantinelu může padnout branka,“ neskrývá radost ostravský rodák.

Třetí nula pro Pavláta! Podobný zápas nepamatuje. Víc takových, přeje si

Hokej.cz

Lepší start do nového roku si nemohla plzeňská Škodovka přát. Ačkoliv začátek zápasu proti Olomouci pro ní nebyl jednoduchý, nakonec svého soka porazila vysoko 8:0. Hvězdou zápasu byl bezesporu i plzeňský brankář Dominik Pavlát, jenž vychytal třetí nulu v aktuálním ročníku.

Odflákli jsme to, štve Koblasu výprask v derby. Kouč: Zkusíme si ulevit a...

Hokej.cz

I ve třetím vzájemném klání svému bývalému chlebodárci připomněl, že cestu do sítě najít umí. Po třetím podkrušnohorském derby měl ale Petr Koblasa důvodů ke spokojenosti pramálo. „Za každý gól jsem rád, ale spíš když se vyhraje,“ prohlásil po novoročním políčku od Karlových Varů.

Dvojitý nájezd? Nechtěl jsem jet ani první, přiznal Bernad. Mazanec mu vynadal

Hokej.cz

Jen deset vteřin dělilo Mladou Boleslav od další trpké porážky, nakonec po povedené akci před Mazancem vykřesala naději. Předehrávka 47. kola Tipsport extraligy tedy dospěla až do nájezdů, kde si bonusový bod po výhře 3:2 uzmul hostují Třinec. „Pro nás je každý bodík dobrý, sbíráme je postupně, jdeme krok po kroku,“ míní David Bernad, který během nájezdové loterie okusil kuriozní moment.