2024

Новости за 24.01.2024

Hokej v číslech: Hořký návrat Furcha, řežba v Litvínově a Sedlákova šňůra

Hokej.cz

Úterní 39. kolo Tipsport extraligy zakončilo třetí čtvrtinu základní části – začíná jít do tuhého. Do brankoviště Komety se vrátil Dominik Furch, kterému ale zápas v Třinci pořádně zhořkl. V Litvínově se hrála přesilovka za přesilovkou a Lukáš Sedlák bodoval už v jedenáctém utkání v řadě.

Reprezentační brankář do Pardubic? Plzeň okomentovala sílící spekulace

Hokej.cz

V zákulisí se o tom šeptá několik dní. Plzeňský gólman Dominik Pavlát a Pardubice? Tohle spojení mělo být podle některých zdrojů opravdu blízko. Status quo prolomili ve středu večer indiáni: nabídka od Dynama skutečně přilétla, klub ale návrh prozatím smetl ze stolu.

V závěru nám Pardubice nedaly moc čuchnout, přiznává Pýcha

Hokej.cz

Mužstvo Banes Motoru si letos velmi dobře počíná na domácím ledě. Snad i díky výrazné podpoře fanoušků. V posledním utkání třetí čtvrtiny Tipsport extraligy si však svěřenci Ladislava Čiháka a Jiřího Hanzlíka neporadili s lídrem tabulky Dynamem Pardubice, přestože vedli do 46. minuty a ještě v polovině třetí části byl stav nerozhodný.

Zajíček o zranění: Štvalo mě hodně. A kvitovat klid? Radši padesát zákroků

Hokej.cz

Dva dny po pětigólovém nášupu od Vítkovic si znovu stoupl mezi tři tyče a proti Olomouci živil až do třetí části naděje na první nulu sezony. O čistý štít litvínovský brankář Šimon Zajíček v závěru přece jen přišel, primární cíl ovšem naplnil – spolehlivým výkonem dotáhl chemiky ke třem bodům.

Úleva pro Bruslaře. Kluci skoro žrali puky, usmívá se Rohlík po skalpu Sparty

Hokej.cz

Hokejisté Mladé Boleslavi pokračují v trendu a pomalu se zvedají. Po nevydařeném utkání v Olomouci, které podlehli 1:7, si vyšlápli na aktuálně druhý celek extraligové tabulky. Spartu porazili 3:2 i přes její větší střeleckou aktivitu a po devítizápasovém čekání na výhru v základní hrací době zapsali tři body. „Jsme rádi, že jsme to urvali, panuje spokojenost,“ líčí střelec rozhodující branky Ondřej Rohlík.

Tisícovkář Derner: Hrála ve mně spousta emocí. Synovi slíbil ještě jednu sezonu

Hokej.cz

Extraliga má už třiadvacátého hráče, který v ní nastoupil k tisíci utkáním. Stal se jím Lukáš Derner, rázný liberecký bek, jenž od roku 2005 brázdí extraligová kluziště. Své jubilejní utkání odehrál i shodou náhod proti Plzni – jediný klub, za nějž kromě Bílých Tygrů nastupoval, a to k šedesáti zápasům.

Další hradecká ztráta! I za cenu 50 icingů to musíme udržet, zlobí se Šťastný

Hokej.cz

Nálady v útrobách ČPP Arény nemohly být po utkání 39. kola Hradce proti Vítkovicím rozdílnější. Zatímco z hostující kabiny se linuly tóny tolik známého songu Sarà perché ti amo, v té domácí byly nezvykle dlouhou dobu zavřeny dveře. Mountfield totiž nadějně rozjetý zápas ztratil v samotném závěru, kdy srovnal na konci 59. minuty Yohann Auvitu, načež v nájezdech rozhodl navrátilec Rihards Bukarts.

Na Ciencialu to po návratu domů dýchlo. Jsem synek z Třince! hlásí

Hokej.cz

Oceláři si po porážce v Pardubicích spravili chuť proti Kometě! Třinec si hned v první třetině vybudoval třígólový náskok, pak sice snížil Marcinko, ale muži zpod Javorového přidali ještě další dvě branky. Tím rozhodli o jasném vítězství 5:1. A podíl na tom měl i dvougólový střelec David Cienciala.

MMČR, den druhý: Liberečané a Jihočeši jsou nejblíž. Obhájci budou bez medaile

Hokej.cz

Výběr Moravskoslezského kraje byl sice v letošních turnajích projektu VTM nejúspěšnější a chtěl navázat na loňský zlatý ročník, ale na mistrovství České republiky si o medaile nezahraje. Nejen o tom rozhodl druhý den přehlídky talentů kategorie U15 ve Zlíně a Lhotě u Vsetína. Všechny postupové otázky vyřeší středa.