2024

Новости за 27.01.2024

Vary vedou ELJ, ale zase přišly o gólmana. Venku zaválely Liberec s Hradcem

Hokej.cz

Reprezentační brankář Adam Ebenstreit půjde znovu před disciplinární komisi, přesto se ale jeho Karlovy Vary v sobotním kole DHL extraligy juniorů vyšvihly do čela tabulky. Důležité bitvy o záchranu patřily Hradci Králové a Olomouci, poslední České Budějovice podruhé v týdnu jasně padly a potřebují znovu zapnout.

Hokej v číslech: Marná aktivita Rytířů, tvrdá hra Vervy a nekončící hradecká série

Hokej.cz

„Jsme opticky v zápase, ale defacto nejsme,“ smutnil kladenský Smoleňák a měl pravdu. Rytíři z pohledu čísel za Olomoucí nijak zvlášť nezaostávali a zvládli ji i přestřílet. Nepříznivou sérii si ale táhnou dál – stejně jako Hradec Králové, který pošesté v řadě hrál prodloužení, ale bonusový bod zvládl vydolovat jen jednou.

Srážet se, žrát led, jezdit po pr*eli. Vítězství nad Spartou chutná víc, raduje se Valský

Hokej.cz

V rozmezí třech dnů sledovali diváci v českobudějovické Budvar aréně duel Banes Motoru se dvěma aktuálně nejlépe postavenými celky Tipsport extraligy. Nad lídrem tabulky Pardubicemi vedli Jihočeši 2:0, ale prohráli 3:4. S druhou Spartou prohrávali 0:2, ale zvítězili 5:3. Před vyprodaným hledištěm se úspěch proti tradičnímu rivalovi proměnil ve svátek.

Šňůra s Bruslaři? Senzace pro novináře, zní z kabiny Tygrů. V derby cítí větší chuť

Hokej.cz

Výhra za tři body a posun o stupínek výše. Liberec si podmanil čtvrté regionální derby v sezoně, když na ledě Mladé Boleslavi ve 40. extraligovém kole porazil Bruslařský klub poměrem 4:1. Díky vítězství se tak posunul na čtvrtou příčku. Přestože výsledek utkání vypadá jednoznačně, Severočechům se nevyvedla druhá třetina. „Musíme si ji rozebrat, blíží se play off a v něm se nám to může vymstít,“ míní Adam Najman.

Junioři Slavie padli s Piráty! Ztráta posledních celků narůstá

Hokej.cz

V pořadí již 31. kolo Ligy juniorů přineslo spoustu překvapivých výsledků. Havířov přestřílel Šumperk, Slavia po nájezdech prohrála v Chomutově, Písku stačil k výhře jediný gól a Vsetín dokázal porazit Techniku až po prodloužení. Roli favorita tak beze zbytku potvrdily jen Třemošná a Poruba.