2023

Новости за 07.10.2023

Oto tabela ekstraklasy po sobocie. Dwa kluby na dnie. Reszta zaczyna odjeżdżać

Sport.pl

Śląsk Wrocław pozostaje liderem tabeli Ekstraklasy. Cztery sobotnie mecze nie przyniosły wielkich zmian w czołówce. Kluczowe okażą się przede wszystkim dwa niedzielne hity - Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze oraz Legia Warszawa - Raków Częstochowa. Istotne rzeczy dzieją się za to na dole. Dwa zespoły wyraźnie odstają od reszty i nie mogą wydobyć się z dna. Oto tabela ekstraklasy po sobocie.

Pogoń Szczecin wrzuciła tryb turbo. Popis Kamila Grosickiego. Piękna "panenka" [WIDEO]

Sport.pl

Pogoń Szczecin nie zatrzymuje się po rozbiciu Lecha Poznań aż 5:0. W sobotę wieczorem "Portowcy" pewnie pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 3:0. To spotkanie było prawdziwym popisem powołanego do reprezentacji Polski Kamila Grosickiego. Doświadczony skrzydłowy strzelił gola z rzutu karnego, zaliczył asystę przy bramce Fredrika Ulvestada, a do tego dołożył zagranie, po którym piłkę do własnej siatki skierował Maciej Sadlok.

Zgodny chór włoskich mediów. Milik najlepszy na boisku. "Właściwy człowiek"

Sport.pl

Arkadiusz Milik zaczął derby Turynu na ławce rezerwowych. Polak pojawił się na boisku na początku drugiej połowy i strzelił gola po rzucie rożnym, wykorzystując zagranie od Filipa Kosticia. To było jego drugie trafienie w sezonie. Milik otrzymał niemal od wszystkich włoskich mediów najwyższe noty. "Polak okazał się właściwym człowiekiem we właściwym miejscu" - czytamy w artykułach włoskich dziennikarzy.

Hat-trick Verstappena! Zdobył kolejny tytuł mistrza świata Formuły 1

Sport.pl

Max Verstappen trzeci raz z rzędu został mistrzem świata w Formule 1. Końcowy triumf zapewnił sobie w trakcie sobotniego sprintu towarzyszącemu Grand Prix Kataru. Nie zabrakło w nim niespodzianek i zwrotów akcji. Holender tym razem wcale nie był najlepszy. Wykorzystał przede wszystkim nieszczęście kolegi z zespołu.

Radykalny krok Probierza, który ma wstrząsnąć kadrą. "Ludzie go nie lubią"

Sport.pl

Największym zaskoczeniem w powołaniach Michała Probierza jest brak Jana Bednarka. 52-krotny reprezentant Polski był filarem u poprzednich selekcjonerów - w tym u Fernando Santosa, u którego zagrał w podstawowym składzie w każdym z sześciu spotkań. Kibice oraz eksperci byli już jednak zmęczeni zawodnikiem Southampton, a on raził pasywnością w defensywie. - Jego wizerunek w kadrze jest słaby, ludzie go nie lubią, nie cenią, ale przecież w jakiś sposób sobie na to zapracował - mówi Sport.pl Maciej Łuczak... Читать дальше...

Wielka sensacja w kwalifikacjach olimpijskich! Mistrzowie świata nad przepaścią!

Sport.pl

Kolejna wielka sensacja na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który rozgrywany jest w Rio de Janeiro! Drugiej porażki doznali mistrzowie świata Włosi, którzy ulegli Kubie 1:3 (22:25, 25:21, 25:27, 27:29). To oznacza, że Italia może nie wywalczyć już teraz awansu na igrzyska, nawet jeśli w swoim ostatnim spotkaniu pokona gospodarzy turnieju - Brazylię.

Tylko dla osób o mocnych nerwach. Koszmarna kontuzja legendy klubu Premier League

Sport.pl

Sheffield United wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Premier League. Tym razem jeden z beniaminków przegrał 1:3 z Fulham na Craven Cottage. Sheffield straciło też swojego kapitana, Chrisa Bashama, który nabawił się paskudnej kontuzji bez kontaktu z przeciwnikiem. "Przykro się na to patrzy. To wyglądało naprawdę paskudnie" - mówili komentatorzy w trakcie spotkania. Defensor Sheffield od razu został zawieziony do szpitala.

Zasłużony polski klub się odradza. Powrót po 7 latach

Sport.pl

Texom Stal Rzeszów awansowała do I ligi żużlowej. W finale II ligi rzeszowianie w obu meczach byli zdecydowanie lepsi od Startu Gniezno. Postawą w całym sezonie dali jasny sygnał, że trzeba będzie się z nimi liczyć. Na zaplecze Ekstraligi wrócą po dużych perturbacjach: problemach finansowych, stracie licencji i wznowieniu działalności. Poza I ligą spędzą w sumie siedem lat.

Cracovia dementuje informacje o stanie Janusza Filipiaka. "Uprzejmie prosimy"

Sport.pl

Wieczorem w sobotę 7 października media społecznościowe obiegła informacja, że w wieku 71 lat zmarł prezes oraz właściciel Cracovii Janusz Filipiak. Od 30 września przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie z powodu przebytego udaru. Od początku jego stan był bardzo ciężki. Klub szybko zareagował na te informacje, które wprost nazwał nieprawdziwymi. W oświadczeniu wystosowano apel.

Kolejna bramka Polaka we Włoszech. Jest liderem klasyfikacji strzelców

Sport.pl

Adrian Benedyczak od kilku miesięcy kapitalnie spisuje się w Parmie. Po raz kolejny błysnął w hitowym spotkaniu Serie B z Venezią, w którym strzelił gola. Mimo to jego zespół przegrał 2:3, drugą bramkę dla parmeńczyków zdobył były piłkarz Lechii Gdańsk. Dla polskiego napastnika było to już szóste ligowe trafienie, dzięki czemu jest na czele klasyfikacji strzelców. Można żałować, że nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji Polski.

Fatalny kiks bramkarza zdecydował o wyniku w meczu ekstraklasy [WIDEO]

Sport.pl

Remisem 1:1 zakończył się sobotni mecz 11. kolejki ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Piastem Gliwice. Oba gole w tym spotkaniu padły po stałych fragmentach gry. W 45. minucie bramkę dla gospodarzy po rzucie rożnym Aleks Ławniczak, z kolei w 73. minucie wyrównał po rzucie wolnym i błędzie bramkarza Sokratisa Dioudisa Grzegorz Tomasiewicz.

Gol Milika w hicie Serie A! Fantastyczne zachowanie w polu karnym [WIDEO]

Sport.pl

Arkadiusz MIlik na początku drugiej połowy ligowego spotkania Juventusu z Torino wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Kilkanaście minut później jego zespół miał rzut rożny, po którym Polak trafił na 2:0. Wykorzystał przy tym złe zachowanie bramkarza przeciwników. Dobra forma napastnika może cieszyć przed zbliżającymi się meczami reprezentacji Polski, w których nie wystąpi kontuzjowany Robert Lewandowski.

Oto nowa gwiazda futbolu. Pierwszy w historii. Lewandowski mógł o tym pomarzyć

Sport.pl

VfB Stuttgart wygrał z VfL Wolfsburg 3:1 i został nowym liderem Bundesligi. To był szczególnie udany mecz w wykonaniu Serhou Guirassy'ego. Gwinejczyk w tym spotkaniu ponownie ukąsił rywali. Tym razem napastnik zdobył hat-tricka, czym na zawsze zapisał się w historii niemieckiej Bundesligi. Swoim wyczynem przebił osiągnięcia zarówno Roberta Lewandowskiego jak i legendarnego Gerda Muellera.

Klub Pique wyrzucony z kraju. Dosłownie. Wolą inny sport

Sport.pl

FC Andorra - to jedyny w pełni profesjonalny klub piłkarski z Andory, niewielkiego państwa położonego między Hiszpanią a Francją. Od 2018 roku stał się własnością firmy Kosmos należącej do Gerarda Pique. Już niedługo może jednak zmienić nazwę i w ogóle nie kojarzyć się z tym księstwem. Powód? Tamtejsze władze podjęły decyzję, która de facto zmusza klub do opuszczenia kraju.

Kubacki na podium, ale jest niedosyt. Zaskakujący triumfator cyklu

Sport.pl

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w ostatnim konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix, który odbył się w Klingenthal. Polak po pierwszej serii był na prowadzeniu, ale w drugiej wyprzedził go jeden z Austriaków. Poznaliśmy też ostateczne rozstrzygnięcia w całym cyklu. Triumfatorem został Bułgar Władimir Zografski, który utrzymał przewagę uzyskaną w poprzednich konkursach.

Gigant Premier League uratowany przed kompromitacją po golach w 93. i 97. minucie

Sport.pl

W lutym 1937 roku Brentford po raz ostatni pokonał Manchester United na Old Trafford. Do 93. minuty wydawało się, że ta niechlubna seria zostanie przerwana i ta twierdza upadnie na dobre. Wystarczyły jednak cztery minuty do tego, by wynik obrócił się na korzyść gospodarzy. Dobrze zareagował Erik ten Hag, wpuszczając na ostatnie minuty Scotta McTominaya. Tym samym Manchester United może odetchnąć, przynajmniej na kilka kolejnych dni.

Michał Żuk zagrał w reprezentacji w turnieju UEFA. Przeciwko Polakom

Sport.pl

Reprezentacja Polski do lat 15 zremisowała 1:1 z rówieśnikami z Hiszpanii w trzecim meczu turnieju UEFA Development. Polacy zagrali bardzo dobre spotkanie, ale ostatecznie schodzili z boiska pokonani. Wynik starcia został rozstrzygnięty w rzutach karnych, w których lepsi byli zawodnicy hiszpańscy. W reprezentacji rywali zagrał Michał Żuk - młody Polak za kilka lat może być wyrzutem sumienia PZPN.

Sofia Ennaoui przeżyła atak Hamasu na Izrael. "Dzisiejszy poranek"

Sport.pl

Izrael w sobotę został zaatakowany ze Strefy Gazy przez palestyński Hamas. Na kraj spadły pociski, a premier Benjamin Netanjahu oznajmił wprost: "Jesteśmy w stanie wojny". W centrum tych niebezpiecznych wydarzeń znalazła się tego ranka słynna polska lekkoatletka Sofia Ennaoui. W mediach społecznościowych opisała, co się z nią działo. - Dzisiejszy poranek mocno zmienił oblicze naszego urlopu - relacjonowała.

247 minut gry starczy, by zostać MVP sezonu. Kuriozalna decyzja w USA

Sport.pl

Lionel Messi w Interze Miami od początku był wielkim wzmocnieniem dla zespołu, który do tej pory grał fatalnie. Argentyńczyk debiutował w Leagues Cup, który Inter ostatecznie wygrał, a on sam w tych rozgrywkach strzelił aż 10 goli! Do tej pory nie miał jednak zbyt wielu okazji, żeby wykazać się w MLS, więc tym bardziej dziwi decyzja władz ligi, która... nominowała go do nagrody za cały sezon.

Legia wyprowadza potężny cios. Holendrzy oskarżeni. "Fakty i prawda zwyciężą"

Sport.pl

Legia Warszawa wydała oświadczenie po skandalicznych wydarzeniach, jakie rozegrały się po jej spotkaniu z AZ Alkmaar w Lidze Konferencji Europy. "Osoby, które miały dbać o bezpieczeństwo, same zaatakowały i naruszyły nietykalność cielesną wielu przedstawicieli naszego klubu" - przekazano. Podkreślono także, że mimo wielkich obaw ze strony Holendrów, kibice z Polski nie zachowywali się w nieodpowiedni sposób. Klub oznajmił także, że w obliczu działań drugiej strony będzie stanowczo bronił swojego dobrego imienia. Читать дальше...

Mourinho na wylocie? Jeden mecz może zdecydować o jego losie

Sport.pl

Zaledwie osiem punktów po siedmiu meczach - to bilans Romy w tym sezonie ligi włoskiej. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho wygrał tylko z Empoli i Frosinone, co sprawia, że pozycja Portugalczyka w Romie nie jest tak pewna, jak do tej pory. Czy Nicola Zalewski może niebawem mieć nowego trenera? Takiego scenariusza nie wyklucza dziennik "Corriere dello Sport", który podaje, że o posadzie Mourinho może zadecydować najbliższy mecz Romy w Serie A.

Wpadka. Peszko traci pierwsze punkty od objęcia Wieczystej Kraków

Sport.pl

Starcie na wyjeździe z Wisłoką Dębica było czwartym spotkaniem Sławomira Peszko w roli trenera Wieczystej Kraków. Były reprezentant Polski odpadł już z Pucharu Polski po meczu z Piastem Gliwice, ale jego głównym celem jest wywalczenie awansu do II ligi. W poprzednim sezonie Wisłoka była jedynym zespołem, który dwukrotnie zdołał pokonać Wieczystą. Po sobotnim meczu wiadomo, że dobra seria dębiczan została podtrzymana.

Iga Świątek wydała oświadczenie. "Przykro mi, że polscy kibice są poszkodowani"

Sport.pl

Iga Świątek nie wystartuje w turnieju Billie Jean King Cup w Sewilli i poinformowała o tym kibiców w mediach społecznościowych. "Taka sytuacja niestety miała już miejsce. Po raz kolejny muszę zrezygnować z udziału w BJKC z powodu planowania kalendarza przez WTA i ITF" - napisała. Polka drugi rok z rzędu opuści te zmagania. W tej sytuacji liderką reprezentacji Polski w zmaganiach będzie Magda Linette (25. WTA).

Huknął tak, że szczęka opada! Kosmiczny gol w ekstraklasie [WIDEO]

Sport.pl

Widzew Łódź wygrał ze Stalą Mielec 1:0 w czwartym meczu 11. kolejki ekstraklasy. Kilkanaście tysięcy kibiców na stadionie Widzewa przez wiele minut było świadkami jednego z najnudniejszych spotkań w tym sezonie. Wtedy na uderzenie z dystansu zdecydował się Andrejs Ciganiks, który sprawił, że widzowie w końcu mieli powód, żeby poderwać się z krzesełek. To będzie kandydat do jednej z najładniejszych bramek kolejki!